Ana Sayfa Güzellik Yazın En Çok Tercih Edilen Parfüm Çeşitleri

Yazın En Çok Tercih Edilen Parfüm Çeşitleri

109
0
Paylaş
Yazın En Çok Tercih Edilen Parfüm Çeşitleri
Yazın En Çok Tercih Edilen Parfüm Çeşitleri

Temizlik konusunda sıklıkla kullanılan ürünlerden biri de parfümlerdir. Kadın erkek demeden gün içinde kalıcı olan modeller tercih edilmektedir. Sıklıkla alışkanlıklardan yola çıkarak satın alınan parfümler konusunda mevsimlere göre de tercihler yapılmaktadır. Yaz aylarında daha hafif kokular tercih edilirken kış aylarında daha ağır kokulara gidilmektedir. Yazın en çok tercih edilen parfüm çeşitleri de özellikle bayanlar açısından değişkenlik göstermektedir. Her kadın kendi tenine ve kendi zevklerine uygun kokuları tercih etmektedirler.

Bayanların Parfüm Tercihleri

Bir kadını tanımanın akıllara kazımanın en kolay yolu parfüm kokusundan yola çıkmaktır. Benzer kokular her kadında değişebilmektedir. Bu nedenle parfüm kullanımı önemlidir. 2018 yılında da bayanlar için yaz kokuları değişmektedir. Sıcak yaz aylarında sıklıkla tercih ettikleri kokular hafif kokular olmaktadır. Ağır kokulardan uzak durmayı tercih etmektedirler.

Parfümlerin asıl noktası uçucu olmalarıdır. Bu nedenle parfüm alırken kaliteden ödün vermeden cilde zarar vermeyecek markaların tercih edilmesi gerekir.

Ucuz yollu alınan parfümler tehlike saçabilmektedir. Güzel kokmak adına sonrasında büyük sorunlarla uğraşmak zorunda kalınmaktadır. Kanser bu sorunların en büyüğü ve en tehlikelisidir.

Yaz Aylarına Özel Kokular

Yazın en çok tercih edilen parfüm çeşitleri kokularına göre değişmektedir. Kalıcı olması tercih edilen kokular tercih edilmektedir. Narenciye, meyve kokuları ve biber kokuları yaz aylarına damga vuran tercihlerdir. Bu kokuların 24 saat boyunca kalıcı olma özelliği bulunmaktadır.

Parfüm kokularının seçiminde hafif kokuların tercih edilmesinin asıl nedenlerinden biri sıcakla temas eden kokuların değişikliğe uğramasıdır. Kış aylarında kullanılan kokular gün içerisinde etkisini kaybetmemektedir. Yaz aylarına gelindiğinde ise kış ayında kullanılan kokular sıcakla birlikte ve terlemeyle birlikte temiz kokmak yerine insanları rahatsız edecek kokulara dönüşebilmektedir.

Yazın en çok tercih edilen parfüm çeşitleri içinde sıklıkla narenciye ve hafif meyve kokuları tercih edilmelidir. Ferahlama konusunda etkili olduğu gibi sürekli olarak taze kalınması konusunda da faydalı olmaktadırlar.

Yazın hangi kokular tercih edilmeli konusunda kararsız kalanalr için çiçek kokuları da yaz aylarına damga vuran tercihlerdir. Özellikle beyaz renkli olan papatya, yasemin kokuları yaz aylarında plajlarda bile etkisini net bir şekilde hissettirmektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.