Ana Sayfa Moda Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

2094
0
Paylaş
Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?
Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Nasıl Olmalı

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Yaz aylarının en rahat kıyafeti ve hiç şüphesiz vazgeçilemeyeni elbiselerdir. Elbise Seçimi Uzun, kısa, asimetrik kesim elbiseler, pek çok kişinin tercihi olarak sokakta, davette, düğünde, kısacası her yerde tercih edilebilen, hem rahat hem de şık parçalardır. Elbise, hem rahat hem şık olması ve pek çok çeşidinin olması ile avantajlı bir tercih. Fakat elbiseleri doğru kullanmanın en önemli kuralı, vücut tipine göre elbise seçmektir. Bunun için öncelikle kişinin kendi bedenini tanıması gerekir.

Minyon kadınlar için kısa elbiseler

Eğer kişinin minyon bir fiziği varsa, önceliği kısa elbiselere vermesi doğru olacaktır. Bu şekilde boyunu uzun gösteren bir tercihte bulunmuş olur.

Uzun kadınlar için bol elbiseler

Uzun boylu kadınlar için en doğru elbise seçimi orta uzunluktaki bol elbiseler olacaktır. Zaten uzun olan boyu daha uzun göstermektense dengelemek bu şekilde mümkün olacaktır.

Armut fizik tipi için kloş elbiseler

Armut fizik tipine sahip olan kadınların kalçaları geniş, belleri ince ve omuzları da dardır. Böyle bir vücut tipi için kişinin belinin inceliğini ön plana çıkaran ve bununla birlikte kalçaları da kapatan özellikte bir elbise giymesi gerekir. Düz kesim elbise, kalçanın genişliğini vurgular ki bu istenmeyen bir tercih olacaktır. Bunun yerine, belden oturan ve kalça kısmına doğru kloş inen elbiseler tercih edilirse şıklık ve zarafet yakalanabilir.

Elma fizik tipi için bol elbiseler

Bazı kadınların omuzları geniş, göğüsleri büyük, kalçaları düz ve belleri ise kalındır. Bu fizik tipine elma fizik tipi deniyor. Böyle bir fiziğe sahip olan kadınların vücuda yapışmaya daha bol kıyafetler giymeleri yerinde bir tercih olacaktır. Bol ve şık bir elbise (mesela etek uçlarında küçük detaylar olan), bu fiziğe sahip olan bir kadını şık ve oldukça zarif göstermenin bir püf noktası olarak görülebilir.

Cetvel fizik tipi için kıvrımları vurgulayan elbiseler

Yukarıdan aşağıya kadar dümdüz inen cetvel tipi fiziğe sahip kadınlar için en doğru seçim, vücudunda kıvrımlar yaratacak, düz görünen hatlarına kıvrımlı bir görüntü verecek elbiseler olacaktır. Bunun için dökümlü ve yumuşak kumaşlar tercih edilebilir. Düz bir elbiseye bir kemer takmak da hoş ve şık bir görüntü verebilir.

Kum saati fizik tipi için esnek elbiseler

Kum saati fizik tipine sahip kadınların vücut hatları orantılıdır. Belleri belirgin ve kalçaları da ona oranla kavisli bir görüntüye sahiptir. Böyle bir vücut tipine sahip olan kadının tercihi esnek ve örme elbise modelleri olabilir. Bu şekilde vücut hatları vurgulanmış olur.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.