Ana Sayfa Estetik Tüm Saç Bakım Yöntemlerini Unutun!

Tüm Saç Bakım Yöntemlerini Unutun!

286
0
Paylaş
Tüm Saç Bakım Yöntemlerini Unutun! 2
Tüm Saç Bakım Yöntemlerini Unutun

Tüm Saç Bakım Yöntemlerini Unutun!

ELMA SİRKESİNİN MUCİZEVİ ETKİSİ

Tüm Saç Bakım Yöntemlerini Unutun. Saç dökülmesi, kepek, saç derisinde kaşıntı, cansız saçlar gibi sorunlarınız varsa, elma sirkesinin saça faydalarıyla doğal çözüm bulabilirsiniz! “Kısaca Kadın” ekibi olarak, elma sirkesiyle güzelliğinize güzellik katacak öneriler hazırladık. Özel haberimizi hemen okuyup öğrenebilirsiniz.

Elma Sirkesinin Saça Faydaları

Saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için en önemli faktör saç derisinin temiz ve sağlıklı olmasıdır. Elma sirkesi saçı ve saç derisini derinlemesine temizleyerek saç diplerinin daha fazla oksijen almasını sağlar. Saç köklerini kuvvetlendirerek saçın dökülmesini önler ve saçlarınız sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.

Potasyum bakımından zengin içeriğiyle saç uzamasında etkili rol oynar. pH seviyesi insan saçının pH ına çok yakındır. Bu durum saçınız pH seviyesini dengelemesine yardımcı olur. Ancak sirke pH değerinden dolayı asidik yapıda olduğundan, kullanacağımız miktarı doğru ayarlamamız gerekir. Saçımıza uygulayacağımız sirkenin asit oranı yaklaşık olarak %4-9 oranında olmalıdır.

Elma sirkesi içeriğindeki pektin, malik ve asetik asit, iz mineraller ile saçtaki kaşıntı ve kepekle savaşmamıza yardımcı olur.

Birçok şeyde kullanılan elma sirkesi saç rengini açmada da kullanılmaktadır.

Saç bakımı için kullanımına geçmeden önce siz okurlarımıza elma sirkesinin zararlarından da bahsetmek istiyorum. Yukarıda söylediğimiz gibi elma sirkesi asidik bir yapıya sahiptir. Bu yüzden hassas ciltlerde kızarıklık ve tahrişe sebep olabilir. Bu yüzden sulandırılmadan kullanılmamalıdır. Bunun için %4-9 oranını uygulayabilirsiniz. Siz okurlarımıza önemli tavsiyelerimizden birisi de marketlerde satılan elma sirkesi yerine ev yapımı olanlarını tercih etmeniz olacaktır.

 

Tüm Saç Bakım Yöntemlerini Unutun
Tüm Saç Bakım Yöntemlerini Unutun

 

Elma Sirkesi Saçınıza Uygulayacağınız En Doğal İlaçtır.

Elma Sirkesiyle Doğal Saç Bakım Maskesi

Sirkeyi su ile seyrelterek saçınıza uygulamalısınız. Düzenli olarak uyguladığınızda farklı gözlerinizle göreceksiniz. Artık saçlarınız daha hızlı ve sağlıklı uzayacak, kökleri eskiye nazaran çok daha kuvvetli olacak. Saça verdiği parlaklık ve canlılık ise cabası. Gelelim maskemiz için kullanacağımız ölçülere:

  • 1 çay bardağı elma sirkesi
  • 4 su bardağı su

Sirke ve suyu karıştırarak banyoda saçınıza uygulayabilirsiniz. Kokusu sizi korkutmasın kısa bir sürede uçup gidecektir. Ama yok ben çok rahatsız oluyorum derseniz bizden size tavsiye içerisine birkaç damla lavanta yağı damlatabilirsiniz. Maskeyi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Unutmayın her şeyin fazlası zarar. Maskeyi fazla uyguladığımızda saçın kendi yağını almasını engelleyebiliriz bu da saç diplerimizde kuruluğa yol açar.

Elma sirkesinin yan etkileri var mı?

Fazla miktarda kullanılması sonucunda deride tahrişe neden olabilir. Kaşıntı ve yanma ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Son olarak, derinizdeki sorunun ciddi boyutlara ulaşması sonucunda bir dermatoloğa görünmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.