Ana Sayfa Diyet Tatil Öncesi 3 Günlük Diyet

Tatil Öncesi 3 Günlük Diyet

112
0
Paylaş
Tatil Öncesi 3 Günlük Diyet
Tatil Öncesi 3 Günlük Diyet

Kışın alınan fazla kilolardan kurtulmak için bir yol arıyorsanız 3 günlük ya da 7 günlük diyetler sizin imdadınıza yetişebilir. Fakat bu noktada sizden giden kiloların yağdan gitmediğinin altı çizilmelidir. 3 günlük bir süreçte verilen kiloların vücudunuzda biriken fazla ödemden kurtulmanız manasına geldiği de eklenmesi gereken detaylardandır. Bu nedenle uygulanan şok diyetlerden ziyade beslenme düzeninizi değiştirmeye odaklanmalısınız.

Yaş Sınırı: Hızlı kilo vermeyi hedefleyen kişilerin uygulayabilecekleri diyetlerin bir yaş sınırı olduğu da bilinmelidir. Henüz ergenlikte olan ve gelişimini tamamlamamış gençlerin bu tür diyetlerden kesinlikle uzak durması gerekmektedir.

Maydanoz Suyu Mucizesi

Tatil öncesi 3 günlük diyet kapsamında öneriler vermek gerekirse özellikle maydanoz suyunun sizin için en büyük yardımcılardan biri olacağının altı çizilmelidir. Maydanoz suyu vücutta biriken bütün ödemin atılmasına yardımcı olacaktır. Bunun haricinde suyun tadını beğenmezseniz içerisine limon da sıkabilirsiniz. Yalnız tansiyon konusunda sıkıntısı olan kişilerin bu suları tercih etmemeleri ayrıca dikkate alınması gereken detaylardan bir diğeridir.

Su Tüketiminizi Kontrol Altına Alın

Tatil öncesi 3 günlük diyet yaparken aynı zamanda bedeninizdeki su açığını kapatmalısınız. Günde en az 3 litrelik bir su tüketiminde bulunmalısınız. Bu şekilde ödemden kurtulmanız daha kısa sürecektir. Uzun vadede yağların vücuttan atılması için de oldukça uygun bir seçenek olduğun altı çizilmelidir. Su tüketiminin haricinde hayatınıza egzersizi de sokmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde su içme güdünüz de doğal olarak tetiklenecektir.

Hangi Besinlerden Uzak Durulmalıdır?

Tatil öncesi 3 günlük diyet içerisinde hangi besinlerden uzak durmanız gerektiğini merak ediyorsanız şu listeye bir göz atmalısınız;

  • Şeker ve şekerli besinler
  • Asitli içecekler ve meyve suları
  • Paketlenmiş her türlü yiyecek

Bu besinlerin dışında şeker oranı yüksek olan meyveleri de kontrollü bir biçimde tüketmelisiniz. Aksi takdirde bedende depolanan fazla glikozun yağa dönüştürüleceği de eklenmesi gereken bilgilerden bir diğeridir. Paketlenmiş olan yiyeceklerinin yasaklanmasının sebebi ise içerisinde yüksek oranda koruyucu içermesidir. Bu koruyucular nedeni ile bedende kilo alımı ve ödem tutumu hızlanmaktadır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.