Ana Sayfa Beslenme Soğanın Vücudumuza Faydaları Tüm Detaylar

Soğanın Vücudumuza Faydaları Tüm Detaylar

132
0
Paylaş
Soğanın Vücudumuza Faydaları Tüm Detaylar
Soğanın Vücudumuza Faydaları

Soğanın Vücudumuza Faydaları Tüm Detaylar

Şeker Hastalığını Önler

Soğanın Vücudumuza Faydaları: Soğan tekli olarak, biyotin DRI’nuzun% 27’sini içerir. Biotinin sağlığınız üzerinde çok olumlu etkileri vardır, bunlardan biri tip diğeri diyabet ile ilişkili semptomlarla mücadele etmektir. Erken araştırmalar, biotin ve kromun bir kombinasyonunun kan şekerini düzenlemesine ve hatta insülin direncini azaltmasına yardımcı olabileceğini öne sürüyor .

Sağlıklı Cilt

Biyotin sağlıklı cildi korumada da önemlidir . Kırılgan ciltleri tedavi etmek, saç dökülmesini önlemek için kullanılır (araştırma bu konudaki etkinliği açısından halen devam etmekle birlikte) ve cildin sağlıklı kalmasını sağlar.

Geliştirilmiş Bağışıklık

Soğanlar hem C vitamini hem de vücudunuzdaki C vitamininin etkinliğini arttıran fitokimyasal maddeleri içerir. Bu ne anlama geliyor? Daha sağlıklı, daha etkili bir bağışıklık sistemi olmasını sağlamaktadır.

Kolesterolü Düşürür

Ham soğan, aynı zamanda sağlıklı kalmanız gereken iyi kolesterol olan HDL üretimini de teşvik eder.

Kan Basıncını Düşürür

Soğanlardaki kükürt, doğal bir kan tineri gibi davranır ve kan trombositlerinin toplanmasını önler. Bu, kan basıncını düşürmek ve kalp krizi veya inme riskini önlemek için iyi bir yöntemdir, çünkü kan trombositleri tıkanmaya daha yatkındır. Ve quercetin’i hatırlıyor musun? Tabii ki. Aynı zamanda kalp krizi ve inmeyi önlemek için atardamar plak birikimini önlemeye de yardımcı olur.

Sindirim

Soğan lif açısından zengin , sağlıklı ve düzenli bir sindirim sistemi korumak için iyi. Elyaf, sindirim ağrısını engeller ve yiyecekleri parçalamak, hareket etmesini kolaylaştırmaktadır.

Kemik Yoğunluğu

Soğan , yaşlı kadınlar için kemik yoğunluğunu destekler . Bir çalışma, soğanları diyetlerine dahil eden menopozdaki kadınların sağlık hastalığı riski% 20 daha düşük olduğunu bulmuştur.

Gerilimi Dindirir

Quercetin orada durmaz. Aynı zamanda vücudunuzun strese karşı korunmasına yardımcı olur . Vücudunuz stres altındayken kortizol üretir. Kortizol tamamen normal olmakla birlikte, çok fazla miktarı kas dokusuna zarar verebilir ve vücutta protein parçalanmasına neden olabilir. Quercetin zengin soğanların girdiği yer. Uzun süreli stres dönemlerinde, quercetin, kortizol salınımı için gerekli enzimi bastırır. Bir dahaki sefere, işyerinde buluşmak için stresli bir son tarihin varsa, çerez için birkaç ham soğanı getirin!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.