Ana Sayfa Güzellik Siyah Dumanlı Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Siyah Dumanlı Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

29
0
Paylaş
Siyah Dumanlı Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları
Siyah Dumanlı Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj her kadının severek yaptığı uygulamalardan biridir. Siyah dumanlı göz makyajı kadınların çok tercih ettiği makyaj çeşitlerinden biridir. Pek çok kadın siyah dumanlı göz makyajı nasıl yapılır diye merak etmektedir. Hiçbir zaman modası geçmeyen bu makyaj sayesinde özel gün ve davetlerinizde büyüleyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Etkileyici bir göz makyajı hayal ediyorsanız siyah dumanlı göz makyajı tekniklerini kullanarak hayal ettiğiniz göz makyajını gerçekleştirme imkanına sahip olabilirsiniz. Üstelik dumanlı göz makyajında mevsimsel bir fark yok. Her mevsim uygulayabileceğiniz bir makyaj olduğundan düğün, davet ve organizasyonlarda dilediğiniz zaman bu makyajı yapabilirsiniz. Ancak günlük hayatta tercih edilemeyecek siyah dumanlı göz makyajı dikkat çekici ve aşırı efektlere sahip bir makyaj çeşididir.

Siyah Göz Makyajı İçin Malzeme Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Siyah göz makyajını tercih eden kadınlar için kalıcılık çok önemlidir. Bu nedenle mevsime uygun makyaj malzemeleri tercih etmek çok önemlidir. Yaz aylarında ıslak stickler ve krem farlar çok kullanılmaktadır. Bu ürünlerin sıcak yaz günlerinde kalıcılığı diğer toz ürünlere göre oldukça fazladır. Ayrıca tatoo creme tarzı ürünlerde yine yüksek dayanıklılığa ve kalıcılığa sahip makyaj ürünleri olarak karşımıza çıkıyor.  Kalıcı bir siyah dumanlı göz makyajı yapmak isteyenler öncelikle siyah krem fardan bir miktar alıp göz kapağının tam ortasına sürmelidir. Ardından kesik uca sahip bir far süngeri kullanıp siyah krem farı sağa sola eşit miktarda hareketler yaparak dağıtmalıdır. Krem siyah fara koyu lacivert veya füme renkler ekleyerek derin bakışlar yaratabilirsiniz.  Tek tek far almakla uğraşmak istemiyorsanız dumanlı göz makyajı yapmak için satılan siyah, füme ve lacivert renklerden meydana gelen üçlü fark paletlerini satın alabilirsiniz. Üçlü far paletini kullanırken gözün başlangıç kısmında füme rengi, orta kısmında siyahı, gözlerin en uç noktasında koyu lacivert farı uygulayabilirsiniz. Üç farklı rengi gözlerinize uyguladıktan sonra bir fırça yardımıyla farların üstünden geçip birbirine karışmasını sağlayabilir ve buğulu gözlere sahip olabilirsiniz. Makyajınıza son dokunuşlar yapmak için kirpiklerin üzerinden eyeliner çekebilirsiniz. Gözünüze çektiğiniz siyah kalemle makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Siyah Göz Kalemiyle Gelen Güzellik

Sadece siyah göz kalemi kullanarak dahi birbirinden farklı ve şık dumanlı göz makyajları yapabilirsiniz. Siyah kalemle dumanlı göz makyajı yapacak olan kişiler göz kaleminin isli kömür renginde olmasına dikkat etmesi gerekir. Siyah göz kalemiyle dumanlı göz makyajı yapmak için öncelikle göz kapaklarınıza enine doğru siyah kalemi çekin. Ardından parmaklarınızı kullanarak siyah göz kalemini göz kapaklarınızdan sağa ve sola doğru dağıtın. Bu kadar kısa sürede kolay birkaç teknikle dumanlı göz makyajınızı hazırlama şansına sahip olabilirsiniz. Kaliteli ve doğru renkteki siyah göz kalemi yardımıyla göz kamaştıran bir dumanlı göz makyajı hazırlamanız mümkündür.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.