Ana Sayfa Dekorasyon Salonlarda Rönesans Esintileri

Salonlarda Rönesans Esintileri

100
0
Paylaş
Salonlarda Rönesans Esintileri

Evinizin salonunda farklı ve dikkat çekici dekorasyon fikirleri için duvarlarınızda değişiklik yapabilirsiniz. Ünlü ressamların resimlerini salonunuzun bir duvarında duvar kağıdı olarak tercih ederek farklı bir alan oluşturabilirsiniz.

Salonlarda rönesans etkisi yaratarak mobilyalarınızı da döneme göre tasarlayabilirsiniz. Açık renk duvarlarınızın bir kısmını ressamların çizimleri bulunan duvar kağıtları ile süsleyerek alanda farklı bir hava yaratabilirsiniz. Böylece konuklarınızın ilgisini çekecektir.

Evinizle Uyumu

Duvarlarınızda bulunan duvar kağıtlarına uyumlu salon içerisinde aksesuarlar kullanmak da farklı bir yaşam alanı yaratabilir. Böylece salonunuzda tarihi yansıtarak bir dekorasyon yapabilirsiniz. Büyük mobilyalar ve gösterişli aksesuarlar ile evin en zevkli köşelerinden biri olacaktır. Salonun aksesuarlarında tarihi eşyalara yer vermek de gayet şık bir görüntünün elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Sade dekorasyon yapılmış salonlarda da sadece bir duvarı rönesans esintileri ile süsleyerek kendinize özel bir alan yapabilirsiniz. Çeşitli eşyaların bir arada olması her zaman gözü okşayan ve şık bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır. Evin belli bölgelerinde de bu tarz rönesans esintili duvar kağıtları kullanmak evinizin daha şık görünmesine yardımcı olacaktır.

Salonlarda tercih edilen rönesans duvar kağıtları büyük ve gösterişli avizeler ile tamamlanabilmektedir. Işıltılı avizeler ve bol aydınlıklı ortam duvar kağıtlarının daha net görünmesine yardımcı olacaktır. Aksesuarlarında görünmesini sağlayan aydınlık ortamlar konuklar için de daha hoş olmasına katkı sağlayacaktır.

Ev dekorasyonunda duvar kağıtları süsleme yapmak için kullanılan araçlar olabilmektedir. Keyifli ve bir o kadarda zevkli olan bu işleri evde kendinizde yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra dekorasyonda aksesuarlara özen göstermeniz gerekmektedir. Cam ya da porselen aksesuarlar tercih edilerek şık yaşam alanları yaratabilirsiniz.

Evin diğer dekorasyonlarında ise perdeler büyük rol oynar. Rönesans esintileri olan bir salonda ağır ve gösterişli perdeler tercih edilmesi gerekir. Camı boydan boya kaplayan tül ve güneşlikler şık olacaktır. Kalın güneşlikler ile kadife kumaşların bir arada kullanılması salonda ayrı bir etki yaratacaktır. Dantel ya da güpürden yapılan tüller ise salonun şık görünmesi için en önemli aksesuarlardan biri olacaktır. Farklı ve gösterişli bir yapının oluşmasını sağlayacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.