Ana Sayfa Hastalıklar Regl Ağrısı Nasıl Geçer ?

Regl Ağrısı Nasıl Geçer ?

132
0
Paylaş
Regl Ağrısı Nasıl Geçer ?
Regl Ağrısı Nasıl Geçer ?

Adet dönemi kadının doğurganlığının devam ettiğinin en önemli sembollerinden bir tanesidir. Her ay kadın bedeni bir adet yumurta üretir ve bu yumurtanın sperm tarafından döllenmesi gerçekleştirilmezse ay içerisinde vücuttan atım süreci başlar tam da bu nedenle adet ya da ay başı olarak da anılmaktadır. Her ay tekrarlanması sebebi ile bu adı almıştır. Son dönemlerde de regl olarak anılmaktadır. Regl ağrısı nasıl geçer sorusu da bu döneme yeni adım atmış genç kızlar tarafından en çok dile getirilen soruların başında gelmektedir.

Stresten Uzak Durun

Adet döneminde kadınların PMS denilen bir süreç içerisinde oldukları bilinmelidir. Bu süreçte gerginliğin diğer dönemlere göre çok daha yüksek olması sosyal ilişkilerin zorlaşması manasına da gelmektedir. Bu nedenle adet döngüsünü kendiniz için daha zor bir hale getirmemek adına muhakkak stresten uzak olmalısınız.

Yüksek stres seviyesi bazı kadınların adetlerinin erken kesilmesine de neden olabilmektedir. Stres seviyesinin yükselmesi sürecinde adet döngüsü geriye ya da ileriye de atabilmektedir. Bu süreçte daha sakin ve dingin bir yaşam sürmeniz sizin karınıza olacaktır.

Ağrı Dozu Hakkında İnceleme

Regl ağrısı nasıl geçer sorusu aslına bakılırsa kadınların çektiği ağrı seviyesine göre değişim göstermektedir. Kişilerin çektikleri ağrılar tam manası ile kişisel bir dozdadır. Bazı kadınlar yataktan kalkamayacak kadar kötü olurken bazıları da bu süreci sorunsuz bir biçimde halledebilmektedir.

Çayların Mucizevi Etkisi

Regl ağrısı nasıl geçer sorusunun en mühim cevaplarından bir diğeri de kesinlikle çayların rahatlatıcı etkisinde gizlidir. Çayların o muhteşem konusu bile kaslarınızın daha çok gevşemesine ve bu sebep ile de ağrıların dinmesine vesile olmaktadır. Özellikle melisa ve papatya gibi çayların bu süreç içerisinde en az bir ağrı kesici kadar etkili oldukları da bilinmektedir.

Kişisel olarak bu çaylara karşı alerjiniz olup olmadığını da bilerek hareket etmek gerekmektedir. Kişisel alerjiler de göz önünde bulundurularak ürünler arasından bir seçim yapılmalıdır. Örneğin bazı kişilerin melisaya karşı bir hassasiyetleri bulunmaktadır. Siz de bu süreç içerisinde muhakkak kişisel hassasiyetlerinizi göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.