Ana Sayfa Dekorasyon Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

101
0
Paylaş
Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri
Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Ev, sıcacık samimi bir ortam olduğundan ferah bir oturma odasına sahip olmak için orta sehpanın etrafına mobilyalar yerleştirilmelidir. Ayrıca bir minderi temin ederek evin oturma odasında kitap okumak için nefis bir köşe hazırlanabilir. Mobilya aksesuarları olarak duvara montajı yapılabilen kitaplık türü ya da gömme bir dolap tercih edilmelidir. Tercih edilen kitaplık veya dolaplara uzak mutlaka halılarınız bulunmalıdır. TV ünitelerinden de ayrı konumda olan halılar bu sayede mobil trafiği yaratmamış olacaktır ve evdekilere ferahlık hissi verecektir. Evinizi ve sizi yansıtabileceğine inandığınız eşyaları ise köşelerde konumlandırmak yerine duvarların orta kısımlarına yerleştirmelisiniz.

Evin En Çok Vakit Geçirilen Oturma Odasını Dekore Etmek

Evin en çok kullanılan ve en gözde kısımlarında biri olan oturma odasında sohbetler edilir. Bu yüzden oturma odasının dekorasyonu oldukça önemlidir. Oturma odasını dekore ederken odanın kullanım kolaylığını da göz önünde bulundurmak gerekir. Oturma odasında kullanılan renkler net ve ferahlatıcı olmalıdır. Beyaz mobilyalarınıza eşlik edebilecek hoş bir görüntü de destekleyici unsur olması adına renkli kırlentler ve vazolar da kullanılmalıdır. Aynı zamanda bu unsurları destekleyen bir diğer faktör olan aynalar ve sandalyeleri de yerinde, düzenli bir şekilde kullanmaya özen gösterilmelidir. Ayrıca evde doğal bir görünüme sahip olmak istiyor iseniz yeşil renklerden oluşan dekorasyonlarda evinize bahçe görünümü kazandırabilmektesiniz.

Oturma Odasında Aksesuar Kullanımı

Uzun bir kitaplık modeli, saat, heykel ve şirin süs eşyaları oturma odasına şık bir görünüm katmasına yardımcı olacaktır. Her şeyden önce oturma odası dekore edilmeden önce odanın öne çıkarılabilecek bir odak noktası belirlenmelidir. Dekorasyon yapılırken odanın büyüklüğü de göz önüne alınarak şömine ve dolap gibi eklentilerde yapılmalıdır. Fakat muntazam görünen bir oturma odasına sahip olmak istiyorsanız dağınık bir düzen yerine bir merkez tanımlanmalı ve o bölge ön plana çıkarılmalıdır. Oturma grubunun konumu oturma odasının şeklini ve karakterini belirleyen en önemli unsurdur. Oturma grubu seçilirken ya da duvarları renklendirirken baz alınması gereken en önemli olay stildir. Belirli bir stil yaratılmalı ve oturma odası o stile uygun oluşturulmalıdır, ya da bunun riskli olacağının bilincinde olup tek bir stile sadık kalınmalıdır.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.