Ana Sayfa Cilt Bakımı Oje Sürme Teknikleri

Oje Sürme Teknikleri

107
0
Paylaş
Oje Sürme Teknikleri
Oje Sürme Teknikleri

Herkes bakımlı elleri olmasını ister. Çünkü eller kişinin yaşını hemen ele veren bir bölgedir. Bu yüzden el bakımına çoğu kadın çok özen gösterir. O çantasında sürekli el kremi taşıyan kadınları bilirsiniz. Ellerin bakımı ise oje ile taçlandırılır. Narin elleri daha şık ve alımlı gösteren bu ojeler artık çok farklı tarzlarla bizler ileler. Oje sürmek artık bir işten çok sanata dönmüş haldedir. Ojelerin bin bir rengi olmakla birlikte birçok da aksesuarı olmaya başlamıştır.

Kolay Yöntemlerle Ojelerinizi Şekillendirin

İnternette ve günlük hayatımızda gördüğümüz o eşsiz ojeleri yapmak aslında çok kolaydır. Öncelikle farklı renklerin kombinini sağlamak istiyor iseniz tek yapmanız gereken bir bulaşık süngeri edinmektir. Öncelikle istediğiniz renk ojeyi pürüzsüz şekilde tırnaklarınıza sürünüz. Ardından farklı renklerde olan ojelerinizi sırayla istediğiniz şekilde sürün. Oje kurumadan ojelerinizi sürdüğünüz tırnaklarınıza tampon hareketlerle uygulayın. Renklerin birbirleriyle etkileşimini görecek ve bayılacaksınız ve rengarenk ojeleriniz hazır. Eğer isterseniz top coat uygulayarak ojelerinizi sabitleyebilirsiniz.

Şekiller Çizerek Ojelerinizi bir Tabloya Dönüştürün

Öncelikle o tatlı figürleri yapmak için hiçbir stickera ihtiyacınızın olmadığını bilmelisiniz. Tek yapmanız gereken çok ince uçlu bir fırça edinmek. Öncelikle ne şekil yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Ardından ise base coat olarak dilediğiniz renk ojeyi sürünüz. Ojenize yakın olmayan bir renk daha seçip dilediğiniz şekli ince uçlu fırça ile yapabilirsiniz. Eğer ister iseniz bantlar kullanarak da çizimlerinizi daha düzgün şekilde yapabilirsiniz. Oje sürme teknikleri arasında en çok kullanılan yöntem ise çapraz yerleştirilmiş bantları bir fırça ile takip edip desenler çizmektir.

French Yapımı

Öncelikle french yapımı için birçok alternatif vardır. Dilerseniz french sticker alabilir, tırnak altı için beyaz kalem alabilir ya da direk bant kullanarak french oluşturabilirsiniz. Eğer sticker kullanacak iseniz kullanımı gerçekten çok basittir. Sticker direk tırnağınıza uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Fakat siz french ojelerinizi farklı renklerde seçip bant yardımı ile çok şık ojeler elde edebilirsiniz. French uyguladığınız kısmın dışındaki bölgeye de top coat uygulayarak kullanabilirsiniz.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.