Ana Sayfa Cilt Bakımı Mezoterapi Yöntemi ile Selülitlere Veda Edin

Mezoterapi Yöntemi ile Selülitlere Veda Edin

30
0
Paylaş
Mezoterapi Yöntemi ile Selülitlere Veda Edin 1
Mezoterapi Yöntemi ile Selülitlere Veda Edin

Selülit her kadının korkulu rüyasıdır. Selülit nedeniyle birçok kadın mini etek, şort veya elbise giyerken tereddütler yaşamaktadır.   Aşırı kilolu olmayan kadınlar bir türlü incelmeyi başaramıyorsa mezoterapi yöntemini kullanarak incelebilmektedir. Dirençli yağlara karşı son derece etkin olan mezoterapi yöntemi sayesinde kalça, basen ve göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.  Spor yapmanıza rağmen geçmeyen selülitleriniz için mezoterapi yöntemini tercih edebilirsiniz. Spor yapmayı sevmeyen kadınlarda mezoterapi yöntemini seçmektedir. Selülit tedavisi için uzmanların en çok önerdiği yöntem mezoterapidir.  Selüliti iyileştirmek için kullanılan yöntemlere egzersizler daima eşlik eder. Ancak mezoterapide egzersizlere ihtiyaç duyulmamaktadır.

Selülit Tedavisi
Selülit Tedavisi

Mezoterapinin Etkilerini Hissedin

Orta deri tedavisi olarak bilinen mezoterapi ortalama 10 seansın sonunda sonuç veren bir uygulamadır.  Son zamanlarda Türkiye’de sık sık adını duymaya başladığımız mezoterapi uygulaması çok uzun yıllardan beri uygulanmaktadır. 1952 yılından bu yana ülkemizde uygulanan mezoterapi  kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Mezoterapi yönteminde ince bir uca sahip olan mezoterapi iğnesi kullanılmaktadır.  İçerisinde özel bir karışım olan iğne cilt altına verilmektedir. Mezoterapi karışımının içeriğinde ödem çözen, dolaşımın hızlanmasını sağlayan ve yağ birikmesini engelleyen vitamin ve mineral gibi etken maddeler bulunmaktadır.

Mezoterapi Yöntemi ile Selülit Tedavisi
Mezoterapi Yöntemi ile Selülit Tedavisi

Mezoterapi Esnasında Ağrı Meydana Gelir Mi?

Mezoterapide ağrı oluşup oluşmadığı pek çok kadın için merak konusudur. Ancak ağrı kişilerin ağrı eşiğine bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Ancak hastaların büyük bir kısmında acı hissi söz konusu değildir. Acı eşiği düşük olan hastalar isterse uygulamadan 30 dakika önce lokal anestezi etkisi yaratan kremler uygulanmasını talep edebilir. Bu kremler sayesinde ağrı önemli ölçüde azaltılmaktadır.  Mezoterapi herkes tarafından gönül rahatlığıyla uygulanabilecek bir yöntemdir. Ancak hamilelerin, emziren annelerin, kalp ve diyabet hastaların mezoterapi yaptırmaması önerilmektedir. Mezoterapi uygulamasının uzman doktorlar aracılığıyla yapılması gerekir. Ancak bu şekilde herhangi bir yan etkisi meydana gelmemektedir. Kalıcı bir etki bırakmayan mezoterapi  esnasında iğne yapılan yerlerde kızarıklık, morarma veya şişlik meydana  gelmesi normaldir.  İğne sonrasında meydana gelen kızarıklık ve morarmalar kısa bir süre sonra geçmekte ve hiçbir sorun ortaya çıkmamaktadır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.