Ana Sayfa Beslenme Metabolizmanızı Hızlandıracak Etkili Öneriler

Metabolizmanızı Hızlandıracak Etkili Öneriler

37
0
Paylaş
Metabolizmanızı Hızlandıracak Etkili Öneriler 3
Metabolizmanızı Hızlandıracak Etkili Öneriler

Metabolizma, vücudun gün içinde işlerini sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu vücudun enerji miktarını bize anlatır. Biz metabolizmamızı dinlenir bir haldeyken ne kadar kalori harcayabildiğimize bakılarak anlayabiliriz. Bu yaş, cinsiyet ve birçok faktöre göre değişen bir hızı bize gösterecektir. Vücut gün içinde tüm günlük faaliyetlerimizde kalori harcar ve bunu yaparken metabolizmamız da çalıştıkça çalışır. Ne kadar hızlı çalışırsa o kadar fazla kalori yakmamızı sağlar. Ve vücutta ne kadar fazla kasınız mevcutsa o kadar da yoğun bir metabolizma çalışmanız var demektir. Yağın vücutta fazla olması metabolizmanın yavaş ve tembel olmasına yol açar. Bu durumda bir uzmana danışarak metabolizma hızınızı belirleyebilir uzmanını tavsiyeleri olursa değerlendirebilirsiniz.

Yorucu Egzersizler
yorucu egzersizler

Herkes zayıflamak ister ama birçok kimse çok fazla bu süreçte yorulmayı göze alamaz. Uzun süren yorucu egzersizler, birçok besinden uzak kalmak gibi nedenler ile kişiler bu süreçte sıkılabiliyor. Bu nedenle bazı diyetlerden, kimi kürlerden yararlanarak, yine gıda ile yiyerek kilo verme yoluna girer. Bugün yazımızda sizin ile birlikte metabolizmamızı şahlandırıp coşturacak tarifler öğreneceğiz. Sizlerin de evlerinde kolaylıkla yapabileceği bu kilo vermenizde size yardımcı olacak, her biri uzmanlarca tavsiye edilen, alternatifleri bir kenara not edin deriz. Gelin hep birlikte bu tariflere bir bakalım.

Bu Tarifler Sağlık Saçıyor

Bazı detoks tarifleri sizin vücudunuzdaki negatif bileşenleri yani toksik maddeleri uzaklaştırmak için de birebirdir. Bu detoks kürleri ile hem metabolizmanızı hızlandırmış olacak hem de sağlığınıza sağlık katacaksınız. Bu detoks kürlerinden biri de şu;

Malzemelerimiz: yarım boy havuç, 1çk, zencefil, bir küçük demet ıspanak, bir çay bardağı su ile hepsi mikser yardımı ile öğütülür yarım limonun suyu ve1 tk. zeytinyağı da eklenildikten sonra içilir. Bu kür zayıflamak için yağ yakımı sağlayarak size yardımcı olacaktır. İçindeki zencefilin son derece metabolizma hızlandırıcı etkisi olduğunu bilmelisiniz.

Bir başka tarifimiz de yine metabolizmamızı coşturacak bir tarif bu tarifleri sağlığınızı koruma amaçlı da kullanabilirsiniz. Bu kürler 1 hafta boyunca ayda bir kez uygulanabilmektedir. Fakat kronik bir rahatsızlığı ya da tarifte bulunan yiyeceklere alerjisi olan kişilerce kullanımı doktora danışılarak yapılabilir. Bağışıklık sisteminizi de güçlendirecek bu tarife gelin bakalım malzemeleri nelermiş?

Yarım boy havuç, yarım tatlı kırmızı biber, 2 çk. zencefil, 3 tane çilek, 1 fincan demlenmiş yeşil çay ile birlikte karıştırılıp içecek haline getirildiğinde son derece metabolizma çalıştıran bir içecek elde etmiş oluyoruz.

Bu Tarifler Sağlık Saçıyor
Bu Tarifler Sağlık Saçıyor

Altın öğütler

Metabolizmanızı hızlandırabileceğiniz birkaç öneri gelsin mi? Sabahları erken kalkmanızın metabolizma hızlandırıcı bir etkisi vardır. Sabah saatlerinde bizim uyanmamızı sağlayacak hormonları vücudumuz biz istemeden salgılıyor ve bu sayede biz uyanık kalmaya başlıyoruz. Eğer gevşek ve gün içinde çok geç saatte kalktığımızda bu sabahın erken saatlerinde salgılanan hormonlardan mahrum kalmış oluyoruz.

Uyandığınızda vücudunuzdaki kan akışını da arttırmak adına hızlı hızlı yürüyebilir hatta koşabilirsiniz de bu vücut ısınızı yükselterek vücudunuzun dolaşımını arttırarak metabolizmayı hızlandırır.

Bol bol su tüketilmeli ve günde 2 fincan içilmesi normal sayılan şifasına her gün bir başka araştırma ile tanıklık ettiğimiz Türk kahvesi de sizin için metabolizma hızlandırıcı uyarıcı etkisi ile güzel bir alternatif.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.