Ana Sayfa Dekorasyon Kanaviçe Tablolar ile Dekorasyon

Kanaviçe Tablolar ile Dekorasyon

199
0
Paylaş

Son yıllarda ev dekorasyonunda sıkça tercih edilen kanaviçe tablolar gün geçtikçe her alanda tercih ediliyor. İpliklerin küçük kareler içerisinden geçirilerek yapılan bu kanaviçe işleri oldukça zahmetli görünse de işin bitiminde şık ve el emeği bir tablo ortaya çıkmaktadır. Kanaviçe tabloların işlenmesi için kumaş üzerine dikilen parçalar ya da kare hesabı ile yapılan modeller daha sonra kanaviçe aparatı ile tablo olarak kullanılabilmektedir. Tablolar işenen kumaşların çerçevelenerek duvara asılması ile de şık bir dekorasyon yapılabilmektir.

Eskiden beri günümüze genel kanaviçe işlemesi şık tablolar ile oldukça güzel görüntüler elde edilmesini sağlamaktadır. Duvarlarda istenilen ölçülerde kullanılarak sergilenebilmektedirler.

Çocuk odalarının kapılarına da isim işlemesi ile yapılan kanaviçeler istenilen renk ve ölçüde hazırlanabilmektedir. Biraz el becerisine sahip iseniz bunu kendinizde rahatlıkla yaparak evinizde dekorasyonda kullanabilirsiniz.

Kanaviçe ip seçenekleri ve renkleri kişinin kendi istediği renk seçeneklerine göre belirlenebilmektedir. Yuvarlak, oval yada kare şekilde yapılan kanaviçe tablolar özellikle hol dekorasyonunda şık bir görüntünün elde edilmesini sağlamaktadır. Gelinlerin çeyizlerinde yer alan kanaviçe işlemeler oldukça ilgi görmektedir. Renkleri ve desenleri kullanarak farklı tasarımlarda ortaya çıkarılmaktadır. Kendi yaptığınız kanaviçe tabloları evinizin duvarlarında kullanmanız keyif verici olacaktır.

El işinde en çok tercih edilen kanaviçe işlemeleri bir çok kumaş üzerine yapılarak davet sofralarında şıklık yaratmak isteyenler için masa örtüsü ya da peçete olarak tercih edilmektedir. Yapacağınız işlemeleri kendi mobilyalarınızın renklerine göre de tasarlayabilirsiniz.

Kanaviçe tablolar ev dekorasyonunun her alanında kullanılıp değişi bir tasarım yapmanıza yardımcı olacaktır. Daha gösterişli kanaviçe tablolar için bir çok işleme tekniğini de bir arada kullanabilirsiniz. Kabartmalı ya da düz işleme teknikleri konuklarınızın da ilgisini çekecektir. Kumaşlar üzerinde istenilen desenin ipler ile renklenerek kullanılması şık bir görüntünün de olmasına yardımcı olacaktır. Çoğu evde karşılaşılan kanaviçe tablolar son yılların en popüler el emeği tablolarından biri olmuştur. Yapması keyifli ve sonunda harika desenlerin ortaya çıktığı kanaviçe tablolar ilgi çekici yönleri ile uzun süre evinizi süslemek için kullanılabilir. Mutfak dekorasyonunda da kullanılabilen kanaviçeler kendinize özgü desenleri yaratmanızı sağlamaktadır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.