Ana Sayfa Aşk Kadınlar İçin Sevgililer Gününde Önemli Olan Hediye Mi ?

Kadınlar İçin Sevgililer Gününde Önemli Olan Hediye Mi ?

24
0
Paylaş
kadınlar için sevgililer gününde önemli olan hediye mi

14 Şubat dünyanın her yerinde sevgililer günü olarak kutlanır. Aslında temelinde hüzünlü bir aşk hikayesini barındıran bu tarih kutlanmaya karar verilerek bir anıya dönüştürülmüştür. Sevgililer gününde birçok insan sevgilisine, eşine veya arkadaşına hediye alır. Bu gün özellikle çiftler arasında önemli bir gün olarak kabul edilir. Bu durum bu konsepte uygun mekanların hazırlanmasına ve hediyelerin şekil değiştirmesine neden olur. Peki kadınlar için sevgililer gününde önemli olan hediye mi ?

Birçok kadın günün aslında bir tek güne sığdırılmasından farklı olarak her günün sevgililer günü olduğunu düşünürken bazıları ise 14 Şubat tarihinin sevgi göstermek için oldukça önemli bir gün olduğunu düşünür. Bunun gibi fikir ayrılıkları dolayısıyla özellikle erkekler tarafından kadınlar için sevgililer gününde önemli olan detayın ne olduğu anlaşılmaya çalışılır.

14 Şubat Nedir ?

14-Şubat-Nedir-300x169
14 Şubat Nedir ?

Roma tarihinde önemli bir tarih olarak kutlanan 14 Şubat aslında Aziz Valentine’nin anılmasına dayanır. Bunun nedeni Roma’da eskiden beri uygulanan bir bayramdır. Lupercalia adı verilen bu bayramın arife gününde Romalı kızlar ve erkekler birbirlerine çift olarak beraber eğlenirlerdir. Nasıl çift olacakları konusunda ise yapılan bir çekiliş olurdu. Kızlar isimlerini yazdıkları kağıtları çeken erkekler ile bayram boyunca çift olarak dolaşıyorlardı.

Lupercalia-300x168
Lupercalia

Ardından genelde bu başlangıç evlilik ile sonuçlanırdı. Roma’nın zalim imparatoru 2. Claudius ise Roma ordusunda daha çok asker istiyordu. Askerlerin eşlerini ve ailelerini bırakıp askere gelmek istememelerinin ardında ise aşkın var olduğuna inandığından dolayı tüm evlilikleri yasakladı. Aziz Valentine ise bu dönemde yaşayan bir papazdı.

Aziz Marius ile birlikte gizli şekilde çiftleri evlendirmeye devam etti. Bu durum ortaya çıkınca ise 14 Şubat günü sopa ile dövülerek öldürüldü. Bu tarihten itibaren sevgililer günü olarak kutlanmaya başlandı.

Sevgililer Günü Hediyesi

Sevgililer gününde hediye alınması bir gelenek haline gelmiştir. Kadınların erkeklere, erkeklerin ise kadınlara hediye alması bir anlamda sevgilerini göstermek olarak yorumlanır.Kadınların için sevgililer gününde önemli olan konu her kadın için değişecek olsa bile temelde sevginin gösterilmesi gerçeğine dayanır. Aslında 14 Şubat tarihinin ortaya çıkmasında ve kutlanmasındaki amaç da aynı şekilde ne olursa olsun sevginin yanında olmak temasıdır. Kadınlarda günün anlamına uygun olarak sevgi ve sevildiklerini görmek isterler.

Hediye Alınması

Hediye-Almak-300x200
Hediye Almak

Kadınlar için aslında bu özel günlerde önemli olan aynı duygu ve ortamı paylaşmaktır. Samimi bir ortamda yemek yenmesi, hediye alınması veya sadece film izleyerek birbirine sarılması kadınların sıklıkla hoşlandıkları sevgi gösterme şekillerinden bir tanesidir. Önemsenmek ve bunu görmek için de 14 Şubat gibi global şekilde kutlanan bir günün seçilmesini beklemek kadınların erkeklere olan sevgisinden hareketle ortaya çıkmış bir beklentidir. Sevginin karşılıklı olduğunu bilmek ve bu sevgiyi görmek aslında temelde 14 Şubat kutlamasından beklenen şeydir.

Önemsenmek

nemsenmek-300x199
Önemsenmek

Birine hediye almak normal bir günde bile önemsenmek, değer görmek anlamına gelir. Çünkü birinin neden hoşlanacağını bilmek ve onu mutlu etmek için emek sarf etmek demektir. 14 Şubat kutlanırken de bir kadının kalbinden geçen sözleri, onu önemseyerek alacağınız bir hediye ile sunmak bir kadını fazlasıyla mutlu edecektir. Karşınızdaki insanı ne kadar tanıdığınızı göstermek için de oldukça önemli bir fırsattır.

Kutlamalar

Kadınlar 14 Şubat kutlanırken bazen bunun tek bir güne sığdırılmaması gerektiğini düşünürler. Çünkü tek bir gün sevginin gösterilmesi dar bir alanda ve anlamda kalacaktır. Bunun için bu şekilde düşünen kadınların fikirlerine uygun olarak da hareket etmek anlamak açısından gerekebilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.