Ana Sayfa Diyet Hızlı Ve Etkili Karpuz Diyeti

Hızlı Ve Etkili Karpuz Diyeti

67
0
Paylaş
Hızlı Ve Etkili Karpuz Diyeti
Hızlı Ve Etkili Karpuz Diyeti

Fazla kilolarından kurtulmak ve fit görünmek isteyenlerin yeni nesil karpuz diyeti, altın günlerini yaşıyor. Karpuz diyeti, yaz aylarında vücudun su ihtiyacını karşıladığı gerekçesiyle sık sık tüketilen bir meyve haline geliyor. Uzmanlar, içerdiği şeker miktarı sebebiyle porsiyonları belli ölçüde tutarak, kilo verileceğinin üzerinde duruyor. Büyük bir kısmı sudan oluşan karpuz, vücuttaki ödemlerden kurtulmanızı sağlıyor. Kalan kısmının liften oluşması da bağırsak sağlığı için büyük önem arz ediyor. Uzmanlar, karpuz diyeti yaparken dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Karpuz diyeti, şok diyet listelerinden olduğu için, kalori yakımını hızlandırıyor. Son günlerde sıkça tüketilen karpuzun faydaları üzerinde uzmanlar, hemfikir hale geliyor.

Karpuzun Faydaları Nelerdir?

Karpuz, içinde bulundurduğu yüzde doksan oranında su, yüksek miktarda A ve C vitamini ile vücutta düzenleyici rol oynuyor. 100 gramında 30 kcal kalori bulunuyor. Sağladığı likopen ile kalp ve damar sağlığının korunmasında da önemli rol oynuyor. Olgunlaşmış karpuzların tercih edilmesi dahilinde, karpuzdan alınacak likopen miktarında artma gözlemleniyor. Karpuz, olgunlaştıkça beta-içeriği de artmış oluyor. Bu sebeple, diyet yapmak isteyenlerin bir numaralı meyvesi haline geliyor. Karpuzun bilinmeyen bir özelliği de, erken yaşlanmayı önlüyor olmasıdır. Hızlı ve etkili karpuz diyeti, kilo vermeye yardım ediyor. Aynı zamanda, içerdiği şeker sayesinde vücuda enerji veriyor. Beslenme uzmanları, karpuzun beyaz kısmında bulunan sitrulin miktarı dikkat çekiyor. Beyaz kısımlarının yenmesini de öneriyor.

Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır?

Uzmanlar, karpuz diyetinin bir hafta uygulanmasını doğru buluyor. Bu süreç içinde; tuzdan, şekerden, işlenmiş ve paketli gıdalardan uzak durulması gerektiğini belirtiyorlar. Öğün atlamamak ve hamur işinden uzak durmak; karpuz diyetinin başarıya ulaşmasına yardım ediyor. Diyete başlamadan önce, bir uzmandan yardım alınması gerektiği belirtiliyor.

Aşırıya Kaçmamakta Fayda Var

Aşırı karpuz tüketimi hazımsızlık, bulantı gibi yan etkilere neden olabiliyor. Aynı zamanda içerdiği şeker oranının yüksekliğine bakıldığında, fazla tüketiminde kalori sorunu yaşanabiliyor. Bireyin günlük 3-4 porsiyon meyve tüketmesinin yeterli olduğuna bakılırsa, meyve seçimini tamamı karpuz olacak ise; günlük 4 dilim karpuz yeterli olabiliyor. Yine aşırı tüketim vücutta potasyum miktarını arttırıyor ve kas sorunlarına neden olabiliyor. Karpuzun çekirdekleri ise çiğnenmeden yutulduğunda; böbrek, kanallarını ve bağırsakları tıkayabiliyor. Yaz sıcaklarında serinlemek isteyenlerin bir numaralı tercihi karpuz, bu uyarılara dikkat edilerek tüketilmelidir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.