Ana Sayfa Dekorasyon Halı Dekorasyonu Hakkında Tüm Detaylar..

Halı Dekorasyonu Hakkında Tüm Detaylar..

944
0
Paylaş
Halı Dekorasyonu Hakkında Tüm Detaylar.. 1
Halı Dekorasyonu

Halı Dekorasyonu

Halı Dekorasyonu:Ev içerisinde kullanılan halılar aslında dekorasyonun en önemli parçalarından biridir. Salonlarda daha büyük halılar tercih edilirken diğer alanlarda kullanımı daha kolay halılar tercih edilebilir. Alanların daha büyük görünmesi için de halıların renklerinin doğru seçilmiş olması gerekmektedir.

Halı Dekorasyonu
Halı Dekorasyonu

Doğru halı seçimi yaparken dikkat etmeniz bir çok yöntem bulunmaktadır. Öncelikle mobilyalar ile uyumlu halılar tercih etmek her zaman dekorasyonda bütünlük sağlar. Bazı ev dekorasyonlarında ise zıt halı renkleri tercih edilerek dikkat tek bir alana yönlendirilebilir.

Halı Seçimi yapma

Küçük evlerde halıların renkleri açık tonlarda olması evin içerisinin daha geniş görünmesini sağlar. Bu halıları tercih ederken temizliği konusunda da dikkat etmeniz gereken püf noktalar bulunur. Açık renkli halılar çok çabuk kirleneceğinden kir tutmayan ve kolay temizlenebilen halıları tercih etmelisiniz. Koyu renk mobilyalarınızda da açık renkli halılar tercih edebilirsiniz.

Salonlarda genellikle desenli halılar yer alır. Sade ve şık bir görüntü elde edilmek isteniyorsa en fazla üç renkli halılar tercih etmek daha kullanışlı olacaktır. Bunun yanı sıra etnik desenler oldukça ilgi çekicidir. Evin salon bölümünde yer alan halılar büyük ve gösterişli olmaktadır. Açık renk mobilyalarda istenilen koyu renkte halılar tercih etmek daha iyi bir görüntünün elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Halı Dekorasyonu
Halı Dekorasyonu

Mutfak ve ara alanlarda kullanılacak olan halılar ise ortak yaşam alanlarında yer alan mobilya renklerine göre tercih edilebilir. Mutfakta baskın olan renklere uyumlu renkte bir halı mutfağın tamamlayıcısı olacaktır. Pembe bir mutfakta daha çok pembe, krem ya da beyaz halılar şık bir görüntü oluşmasını sağlar.

Çocuk ve kendi yatak odalarınızda yine mobilyalarınıza uygun renklerdeki halıları tercih edebilirsiniz. Çocuk odalarında daha eğlenceli bir alan yaratmak için özel olarak üretilen çizgi filmli çocuk odası halılarını tercih edebilir ve kullanabilirsiniz. Kendi yatak odanızda ise sevdiğiniz renkler ön planda olacağından mobilyalarınıza ve diğer eşyalarınıza uyumlu renkteki düz bir halı tercihi yapabilirsiniz.

Halı tercihi yapmak için başlangıçta istediğiniz renk tonlarını belirlemelisiniz. Daha sonra kullanımının ne kadar kullanışlı olduğu ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Halılarınız dekorasyonu tamamlayan parçalardan biri olduğunu unutmamalısınız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.