Ana Sayfa Dekorasyon Fransız Ev Dekorasyonu

Fransız Ev Dekorasyonu

121
0
Paylaş
Fransız Ev Dekorasyonu
Fransız Ev Dekorasyonu

Fransızların zarif ve estetik dekorasyon özellikleri modası geçmeyecek niteliktedir. Kozmetikte, güzellikte ve zarafette hatırı sayılır ülkelerden biri olan Fransa, kimilerine göre soğuk kimilerine göre sempatik tavırları ve aynı niteliklerdeki dekorasyon özellikleriyle bilinirler.

Fransız ev dekorasyonu yaparken, göz alıcı tüller, şahane motifler eklemeniz gereklidir. Fransız danteli, Fransız güpürü gibi terimler, Türk tasarım örneklerinin en çok kullanılan terimleridir.

Fransız Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yalın, şık ve estetik… Fransız dekorasyonu şıklığı, antik ürünlerle tamamlayan stillerden biridir. Tarihi dokular, ikonik dokular ve Rönesans’ın izlerini taşıyan sanatsal temalar, Fransız ev dekorasyonu örneklerinin en belirgin faktörleridir.

Aksesuarlarda genellikle antika ürünler ve ihtişamlı parçalar kullanılır. Tüm mobilyalar takım olarak değil, tekli parçalar halinde dizayn edilir. Kumaş kaliteleri dekorasyonda ön plandadır. Özellikle yere uzanan kalın saten kumaş perdeler, sık pileli dikilmiş dantelli tül perdeler ve perde aksesuarları, yalın şıklığa ihtişam katan unsurlar olarak kullanılır.

Vintage konsept özellikleri en sık Fransız dekor örneklerinde görülür. Doğal görünüm, dağınık görünüm Fransızlar için önemlidir. Yani dekorasyon yerleştirmesindeki simetri özelliklerinin olmaması, tarzlarının bir yansıması olarak nitelendirilebilir. Aksesuar, mobilya ve tüm dekorasyon ürünlerini gelişigüzel yerleştirebilirsiniz.

Fransız Dekorasyonunda Renkler ve Sanatsal Dokunuşlar

Fransız ev dekorasyonu yaparken, sanatçı bakışı sunmalısınız. Antik, tarihi ve mistik aksesuarları sanatçı görüşüyle yerleştirmeli ve uyumsuz görünen uyumu, dokularla sağlamalısınız. Geri dönüştürülebilir ürünlerden faydalanarak, antika dükkanlarından çok değerli parçalar bulabilirsiniz. Fransız dizaynının antika görünümünü verebilir, nötr renkler seçerek Fransız tarzını yansıtabilirsiniz.

Genel anlamda nötr veya çok sıcak olmayan insanlar olarak yorumlanan Fransızların ev tasarımlarında genellikle soğuk renkler kullanılır. Beyaz tonları, vintage dokular, ekru, açık gri, nefti yeşilinin soluk tonları gibi renkler, konseptin en çok kullanılan renkleridir.

Fransız ev tasarımı oluştururken öncelikli bir retro tarz belirleyebilirsiniz. 50’ler, 30’lar veya 70’li dönemlerde kullanılan dekorasyon örneklerini, vintage tasarım modelleri ve vintage renkler kullanarak oluşturabilirsiniz. Örneğin ahşap el oyması salon mobilyalarında eskiteme beyaz boyalarla yeni form verebilirsiniz. Birkaç antika aksesuar, beyaz dantelli yoğun tüllerle, Fransız konsept yapabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.