Ana Sayfa Güzellik Evde Etkili Diş Beyazlatma Tarifi

Evde Etkili Diş Beyazlatma Tarifi

3
0
Paylaş
Evde Etkili Diş Beyazlatma Tarifi
Evde Etkili Diş Beyazlatma Tarifi

Diş sağlığı büyükten küçüğe kadar çoğu kişinin en hassas noktasıdır. Kişinin dış görünüşünün de en önemli unsurlarından birisi olan diş çeşitli yöntemler sayesinde beyazlaması sağlanabilir. Kendiniz evde etkili diş beyazlatma tarifi ile kolay bir şekilde az malzeme ile diş beyazlatma yöntemlerini uygulayarak tedavi olabilirsiniz. Bunun için öncelikle diş yapınız ve kişisel hassasiyetiniz hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olanız yeterli olacaktır. Diş beyazlatma ile alakalı şu yöntemleri izleyebilirsiniz:

Sirkeli Su İle Diş Beyazlatma

Sirkeli-Su-İle-Diş-Beyazlatma
Sirkeli Su ile Diş Beyazlatma

Eski kültürlerden bu yana kadar çoğu kavim tarafından uygulanan bu yöntem hala günümüzde de diş beyazlatmada kullanılmaktadır. Sirkenin tedavisi ve olumlu etkileri saymakla bitmez. Bunun için öncelikle yarım çay bardağı kadar elma veya üzüm sirkesini alarak hafif bir şekilde sulandırılmasını sağlayın. Sulandırma işlemini ise kısıtlı tutun. Bu karışımı daha sonra kısık ateşe ağzınızı yakmayacak kadar 5 dakika ağzınızda tutun ve tükürün ikinci bir defa bu işleme gerek görürseniz uygulayın. Burada tükürdüğünüz aşamada ağzınızda siyah siyah parçaların söküldüğünü göreceksiniz. İşte bu dökülen parçalar dişinizin sararmasına müsaade eden bakteriler ve kömürleşmiş tabaka olarak nitelendirilen tabakadır. Ancak sık sık uygulamaktan dişinizin sağlığı açısından kaçının.

Limon ve Karbonat Kürü

Limon-ve-Karbonatla-Diş-Beyazlatma
Limon ve Karbonatla Diş Beyazlatma

Bu uygulamada limonun ve karbonatın beyazlatıcı etkisinden faydalanacaksınız. Öncelikle yumuşak ve temiz bir diş fırçasına bir miktar toz karbonat dökün ve üzerine de birkaç damla limon damlatın. Sanki dişinizi fırçalıyor gibi hafif hafif dişlerinizi fırçalayın. Burada dişlerinizin yıpranmaması açısından sert uçlu ve ayrıca hızlı bir fırçalama tercih etmeyin. Daha sonra ağzınızı yıkayabilirsiniz. Bu işleme haftada iki veya üç defa uygulandığı takdirde dişlerinizin zaman içerisinde beyazladığını görebileceksiniz. Ayrıca karbonatın içerisinde bulunan florür maddesinden dolayı dişlerinizin hassasiyeti de azalacak ve daha sağlam bir tabakaya sahip olacaksınız.

Sofra Tuzu İle Fırçalama

Sofra-Tozu-ile-Diş-Beyazlatma-1024x682
Sofra Tozu ile Diş Beyazlatma

En bilinen yöntemlerden birisi olan sofra tuzu ile diş fırçalama da oldukça etkili yöntemler arasındadır. Bunun için yine ince uçlu bir fırçasının üzerine yaklaşık bir çay kaşığı kadar ince çekilmiş sofra tuzunu ekleyip birkaç damla da su koyarak fırçalama yapabilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken ince çekilmiş tuzlar olmasıdır. Bu tuzlar hem dişinizi çizmeden bakım yapacak hem de içerisindeki bileşen maddeler sayesinde diş etlerinizin de sıkılaşmasına yardımcı olacak bir uygulamadır.

Çilek

ilek-Yiyerek-Diş-Beyazlatma
Çilek Yiyerek Diş Beyazlatma

Normal yediğimiz meyveler arasında olan çilek içerisindeki mineraller sayesinde diş beyazlatma yöntemi olarak da kullanılmaktadır. Bunun için öncelikler bir tane çileği rendeden geçirerek püre haline getirin ve diş fırçanızı bu pürenin içerisine bulayarak dişlerinizi fırçalayın. Bu süre yaklaşık 5 dakika olabilir. Yine hassas bir fırçalama için mutlaka ince uçlu olan fırçaları tercih edin. Daha sonra dişlerinizi yıkayarak zamanla etkisini de fark edebilirsiniz. Ayrıca çilek içerisindeki maddeler sayesinde diş yüzeyinizde plak veya tortul oluşmasının da önüne geçecektir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.