Ana Sayfa Anne/Çocuk Evde Bakıcı İzleme Teknikleri

Evde Bakıcı İzleme Teknikleri

6
0
Paylaş
Evde Bakıcı İzleme Teknikleri

Evde bakıcınızın ne yaptığını ve hareketini izlemek için birçok yöntem bulunur. Ancak en etkili yöntem kamera sistemidir. Evde bakıcı kamerasıyla izlemek iyi bir fikirdir. Gün içinde çocuğunuza veya annenize, babanıza, bebeğinize gizli bir şekilde bakmanız, onun refahı hakkında size güven ve huzur verebilir. Fakat bu ek güvenlik önleminin aileniz için iyi bir seçenek olmadığı gerekçesi vardır.

Kamera takılmadan önce, hangi tür bakıcı kamerasının sizin için uygun veya uygun olmadığını belirlemek için ilk adımları siz atmalısınız. Evde bakıcı izleme teknikleri arasında en etkilisi olmaktadır. Evde bakıcı izleme teknikleri arasında film kaplı cam, eve gizli bölme yapımı veya tanıdık akraba komşu dahi bırakılabilir. Fakat en çok bakıcı izleme tekniği kameradır ve en çok çocuk bakıcıları izlenir. Bazı huzur evi hastane gibi merkezlerde güvenlik kamerası her zaman bulunmaktadır. Bu tarz kameralar PC veya telefon ile 24 saat izlenebilmektedir.

Evde-Bakıcı-İzleme-Teknikleri-1
Evde Bakıcı İzleme Teknikleri

Neden Bakıcı Kamerası Takıyorsunuz?

Herkes gibi güvenilir bebek bakıcıları veya dadılar tarafından şiddete ve istismara uğrayan çocukların görüntüleri ortaya çıkmaktadır. Bakıcı kamerası takılmadan önce, bebek bakıcısı veya dadı tarafından şiddet ve istismar edilen çocuk olaylarının nadir olduğunu bilmelisiniz. 18 yaşın altındaki küçük çocuklara yönelik şiddetin yüzde 1’den daha azını oluşturduğunu unutmayınız. Şu anda bir bakıcı ya da dadı çalıştırıyorsanız ve şüpheleriniz varsa, çocuğunuzu ihmal etmeyiniz. Bir bakıcı kamerası kurmanıza şimdilik gerek yoktur. Fakat yeni bir bakıcı bulmanızın zamanı gelmiştir.

Bakıcı-Kamerası
Bakıcı Kamerası

İşe Almadan Önce

Bazı aileler için, çocuğunun bakımını bakıcıya teslim etmek, aile için endişeye sebep olabilir. Bir bakıcı kamerası sizi rahat hissetmenize yardımcı olabilir. Fakat bir bakıcı işe almadan önce kamerayı taktırmak en iyisi olacaktır. Bakıcıyı işe aldıktan daha sonra taktırmanız durumunda, bakıcınız güven duymadığınızı, kendi için takıldığını düşünebilir. Fakat bakıcınız işe başlamadan önce taktırırsanız bunu sizin genel bir kuralınız olarak görebilir.

Bakıcıyı İyice İnceledin Mi?

Bebek-Bakıcısı-İzleme
Bebek Bakıcısı İzleme

Bakıcı kamerası, alacak olduğunuz bir bakıcıyı incelemek için bir yeterli değildir. Kamera, mülakat sürecinde bakıcıyı tanıyamadıysanız, işe alım süresinde daha güvende hissetmenize yardımcı olacak bir güvenlik tedbiri sağlar. Referansları etkili bir durumda nasıl kontrol edeceğinizi ve arka plan kontrolünü nasıl yürütebileceğinizi öğrenmelisiniz. Sosyal medya profillerinde sizi rahatsız edecek bir olay olup olmadığını bilmek için bakıcınızın sosyal medya hesaplarını inceleyebilirsiniz. Seçimi yaparken kendinize güvenin ve çocuğunuzla bağlantı kuran birini işe alınız.

Bakıcınızı Video İle İzlemeyle İlgili Yasalara Aşina Mısınız?

Eğer birini işe aldıysanız dikkat etmeniz gereken kurallar mevcuttur. Evinizde kamera kurarak bakıcınızı izlemek birçok ülkede yasaldır, video kayıt çekerken rızası olmadan yapsanız bile, bir kaç ülkede ses kayıtlarını izin almadan kullanmak yasaktır. Ayrıca, dairenizde birlikte yaşıyorsa yatak odası gibi özel alanlarda kamerayla izlemek yasa dışıdır. Kamera takmadan önce yasaları bilmelisiniz. 2018 Nisan ayında sisteme giren verileri koruma kanunu ile bakıcınıza kamerayı mutlaka bildirmelisiniz. Hatta izlendiğine dair bilgisi olmalı ve ilgili imza da almanız gerekebilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.