Ana Sayfa Cilt Bakımı En Güzel Ev Nemlendiricisi. Tüm Detaylar

En Güzel Ev Nemlendiricisi. Tüm Detaylar

951
0
Paylaş
En Güzel Ev Nemlendiricisi. Tüm Detaylar
En Güzel Ev Nemlendiricisi

En Güzel Ev Nemlendiricisi. Tüm Detaylar..

En Güzel Ev Nemlendiricisi: Ülkemizde ve dünyada cilt bakım ürünlerine oldukça fazla para ödenmektedir. Cildimizi nemlendirmek için çok sayıda kimyasal ürünler vardır. Ama kimyasal ürünler cildimize belirli bir süreden sonra zarar vermeye başlayabilir. Bunun için cildimizi nemlendirmenin başka bir yolu da vardır. Evimizde hazırlayabileceğimiz karışımlar ile cildimizi nemlendirebiliriz. Hem bu sayede cildimizi doğal yöntemler ile nemlendirmiş oluruz hem de kimyasal cilt bakım ürünlerine yüksek miktarda para saymamış oluruz. Cildimiz bu şekilde doğal kalmış olur. Cildimiz bizim için öneli bir parçamızdır. Bizim cildimizi korumamız lazım her şeyin doğal olanını kullanmalıyız. Bu doğal ürünlere bakalım biraz.

        Ayran İle Nemlendirme:

Ayranın içerisinde bol miktarda laktik asit bulunmaktadır. Ayran genellikle cildimizdeki ölü hücreleri onarmaktadır. Bu sayede onarılmış hücreler cilde daha parlaklık ve canlılık sağlamaktadır. Ayran cildi çok güzel bir şekilde nemlendirmektedir.

        Karite Yağı Kullanarak Nemlendirme:

Bu yağın tarihçesi oldukça eskidir. Eski uygarlıklardan beri bu yağ nemlendirici olarak kullanılmıştır ve hala günümüzde bu yağ nemlendirici olarak kullanılmaktadır. Bu yağ A vitamini bakımından çok zengin bir yağdır. Karite yağını kullanırken eski olmaması lazım. Bu yağın on sekiz aydan fazla kullanmamamız lazım. On sekiz aydan sonra işlevini kaybetmektedir. A vitaminin bulunması bu yağda cilde nemlendirici görevi sağlamaktadır. Cildi besleyerek cildin daha parlak ve canlı durmasını sağlayan önemli bir yağdır karite yağı.

        Zeytinyağı Kullanımı:

Zeytinyağı bir çok hastalık ile savaşmaktadır. Tansiyonu düşürür, kalp krizi riskini azaltarak damarların açılmasını sağlar. Kanser ile savaşmaktadır. Zeytinyağı cildimizdeki küçük çaplı kuru bölgelere uygulanabilir. Zeytin yağı o bölgelerdeki hücreleri onarır ve cildimizin nemli olmasını sağlar. Banyo suyumuza az bir miktar da koyabiliriz aslında cildimize iyi gelir zeytin yağı.

        Bal Kullanarak Nemlendirme:

Bal kullanarak nemlendirme aslında çok basit bir yöntemdir. Balı biraz su ile seyretmemiz lazım. Bal seyreldiği zaman cildimizin kuru taraflarına sürelim. Sonra on dakika bekleyelim ve durulayalım. Bal havadaki su moleküllerini tuttuğu için cildimizdeki ihtiyaç duyulan suyu barındırmaktadır. Bu yüzden çok etkili bir yöntemdir bal kullanmak. Hem de oldukça lezzetlidir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.