Ana Sayfa Annenin Not Defteri Eldeki Kokuları Çıkartmak İçin Neler Yapmalıyız?

Eldeki Kokuları Çıkartmak İçin Neler Yapmalıyız?

1194
0
Paylaş
Eldeki Kokuları Çıkartmak İçin Neler Yapmalıyız? 1
Eldeki Kokuları Çıkartmak

Eldeki Kokuları Çıkartmak İçin Neler Yapmalıyız?

Eldeki Kokuları Çıkartmak : El, çok hassas duyu organlarımızdan birisidir. Bu yüzden çabuk kirlenir ve kokular el üzerine çabuk yayılır. Özellikle ev hanımlarının şikâyet ettiği bir durumdur. Gerek yapılan ev işlerinde, gerekse yapılan ev yemeklerinde bir takım kokular kalıcılığını bırakır ve uzun süre gitmeyerek canımızı sıkar. Ne yaparsak yapalım derinin altına işlenen bu kokuyu gideremeyiz.

Ev işi yaptığımda kullandığımız bazı deterjan ürünleri, yoğun bir şekilde elimizde koku yapar. Bunlardan birisi çamaşır suyudur.Ağır kokusu başımızı ağrıtarak bizi oldukça rahatsız eder. Hatta tek elimize değil, kullandığımız, çamaşır, bulaşık ve yerlerde bile kötü bir koku oluşturmaktadır. Birde yemek yaparken sirke suyu, sarımsak, soğan kokuları elimizde koku yapabilmektedir. Bu kokulardan bir an önce kurtulmak isteriz. Fakat bu konuda ne yapacağımız tam olarak bilemeyiz. İsterseniz sizlere pratik bir şekilde el kokularını nasıl çıkartabiliriz onlardan bahsedelim ne dersiniz?

Eldeki Kokuları Çıkartmak
Eldeki Kokuları Çıkartmak

Eldeki Kokuları Çıkartma Yöntemleri Nelerdir?

Eğer mutfakta iseniz ve yemek için sarımsak ve soğan soyduysanız, bu muhtemelen sizin elinize bulaşacak, ellerinizde kötü bir koku oluşmasına sebebiyet verecektir. Bu durumda kurtulmanın en pratik yolu, elinizi iki üç dakika kadar haşlanmış patates ile ovmak olacak. Haşlanmış patates, sarımsak ve soğan kokuların giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir.
Yemek kaşığınız çelik ve paslanmaz bir kalitede ise, size tavsiyemiz bu çelik kaşığı elinizin her tarafına ovarak su altında bir iki dakika kadar yıkamanız olacaktır. Belki size ilginç gelebilir ama el ile yıkanan bulaşıklarda özellikle kaşıklarda koku varsa gider. Mümkün oldukça bulaşıkları elinizde yıkayın bu sizin el kokunuzu azaltacaktır.
Limonun kokuyu alma konusunda çok etkili bir yöntem olduğunu biliyor muydunuz?

Eldeki Kokuları Çıkartmak
Eldeki Kokuları Çıkartmak

Eğer ellerinizde kötü kokuyu çıkartmak içinhemen yapacağınız bu basit yöntem ile bu kokuyu yok edebilirsiniz. Bir limonu ikiye bölün. Bir yarımını bir elinize ovarak parmak uçlarınıza kadar masaj şeklinde yapın. Aynı şekilde diğer yarımını da diğer elinizde kullanın. Limon suyu derinin içine hapsedilmiş kötü kokuyu çekerek, sizi bu dertten kurtaracaktır. Ellerinizi sık sık yıkayarak ta bu kokuyu azaltabilirsiniz. Özellikle güzel kokan sabunlar el kokusunu azaltabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.