Ana Sayfa Cilt Bakımı Doğal Besinler İle Genç Bir Cilt Nasıl Yapılır?

Doğal Besinler İle Genç Bir Cilt Nasıl Yapılır?

1104
0
Paylaş
Doğal Besinler İle Genç Bir Cilt Nasıl Yapılır?
Doğal Besinler İle Genç Bir Cilt

Doğal Besinler İle Genç Bir Cilt Nasıl Yapılır?

Genç Bir Cilt ; Günümüz araştırmanları doğal besinlerdeki cilt için gerekli olan maddeleri bulmuşlardır. Araştırmalar sonucunda insanların artık cilt bakım ürünleri kullanmak yerine doğal besinler tüketerek ciltlerinin ve vücutlarının daha sağlıklı olabileceğine kanıt getirmişlerdir. İnsan oğlu doğal beslendiği sürece ciltlerinde ve vücutlarında olumsuz bir faktör ortaya çıkmayacaktır. Sürekli dışarıdan kullandığımız cilt bakım ürünleri zamanla cildimize zarar vermektedir. Bunun önüne geçilmesi için doğal beslenmek gerekir. Yiyeceğimiz tüm besinlerde aslında cildimiz için önemli bir vitamin bulunmaktadır. Bunun için doğal beslenmemiz şarttır.

          Üzümün Faydaları

Üzüm cildimiz için önemli bir besindir. İçerisindeki  zengin vitaminler sayesinde cildimizi  genç tutmaya bire bir besindir. Özellikle kırmızı üzümdeki vitaminler yaşlanmaya karşı en etkili yöntemdir. İçerisinde bulunan maddeler yaşlanmayı önlerken cildimize zarar verebilecek maddeler ile savaşmaktadır.

          Genç Bir Cilt için ArganYağının Faydaları

Argan yağı günümüzde oldukça fazla yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bir çok marka argan yağını cilt bakım ürünlerinde kullanmaktadır. O kadar faydalı bir yağdır ki cildimizdeki kurumaları önlerken bir yandan da nemli kalmasını sağlamaktadır. Argan yağı oldukça fazla şekilde E vitamini içermektedir.  E vitamini ise cildimizdeki kırışıklıklarla savaşması, cilde estetik bir görünüş katması, ciltte oluşabilecek tahrişleri engellenmesinde görev alan önemli bir vitamindir. Argan yağında bulunan asitler cildi adeta bir kalkan gibi sarmaktadır. Dışarıdan gelebilecek rüzgar ve güneş ışınları gibi cilde zarar verebilecek olumsuz davranışlardan korumaktadır.

Argan yağı uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir maddedir. Argan yağı kuru ciltleri nemlendirirken çatlak ciltleri düzeltir. Cildimizde bulunan yara izleri gibi izlerin kapanmasında yardımcı olmaktadır. Cildimizin daha parlak ve güzel görünmesini sağlamaktadır argan yağı.

          Kambu Çayının Faydaları

1990’lı yıllarda çok meşhur bir çay olan kambu çayı yanlış kullanımından dolayı çoğu kişiyi zehirlemiştir. Bunun yüzünden zamanla kambu  çayı yaygınlığını kaybederek yavaş yavaş kullanılmamaya başlamıştır bu zamanlarda. Kambu çay aslında çok değerli bir çaydır. Kambu çayı cildimizde bulunan ölü derilerin yok olmasını sağlamaya bir vitamin içerir. Ölü derileri yenileyerek cildimizin daha genç ve şık durmasını sağlamaktadır.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.