Ana Sayfa Güzellik Denizden Sonra Saçlara Bakım

Denizden Sonra Saçlara Bakım

94
0
Paylaş
Denizden Sonra Saçlara Bakım
Denizden Sonra Saçlara Bakım

Yaz aylarında saçlarda meydana gelen kuruluk dökülmeleri de beraberinde getirmektedir. Güneşin etkisine ek olarak deniz suyunun tuzlu yapısı sebebi ile saçlarda meydana gelen kuruma oranının daha da artış gösterdiği bilinmektedir. Bu sorunları bertaraf edebilmek için muhakkak saç bakımınıza yaz aylarında özen göstermeniz gerekmektedir.

Yaz aylarında teninizin ve saçlarınızın kurumaması için özellikle su tüketiminize de dikkat etmelisiniz. Ancak bu şekilde hem içten hem de dıştan saçlarınızı besleme imkanını elde edebilirsiniz. Yaz aylarında terlemenin ve sıcakların da etkisi ile vücudun su ihtiyacının artış göstereceği de belirtilmesi gereken detaylardan bir diğeridir.

Hindistancevizi Yağı Mucizesi

Denizden sonra saçlara bakım konu başlığı altında en çok tercih edilen noktaların başında hindistancevizi gelmektedir. Hindistancevizi yağı hem doğal olması hem de yoğun nem veren yapısı ile saç bakımından gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Hatta son gelişmeler ile beraber yemeklerin içerisinde dahi bu yapın kullanılmasında herhangi bir sakınca olmadığı söylenmektedir. Tabi ki marketlerden satın alırken üzerinde yenilebilir yazanların yemeklere karıştırılması gerekmektedir.

Zeytinyağı ve Deniz Suyu İkilisi

Denizden sonra saçlara bakım konusunda muhteşem bir kür olan deniz suyu ve zeytinyağı ikilisini bir araya getirebilirsiniz. Bu ikili sayesinde hem saçlarınız harika bir şekilde form kazanacak hem de kuruluktan kurtulacaktır. Saçlarınız ıslakken zeytinyağını saçlarınıza uygularsanız kuruluk ya da kırılma gibi problemleri büyük ölçüde engelleyebilirsiniz.

Hazır Yağları Kullanın 

Denizden sonra saçlara bakım alanında kullanabileceğiniz birçok hazır ürün bulunmaktadır. Bu hazır ürünler içerisinden dilediğinizi seçerek saçlarınızda kullanabilirsiniz. Fakat doğal yağları kullanmanın her zaman daha etkin bir çözüm yolu olduğu da dile getirilmesi gereken detaylardan bir diğeridir.

Deniz suyunun saçınızda uzun süre kalmasına izin vermemelisiniz. Bu durum kuruluğu artırabilmektedir. Özellikle denize bir daha girmeyecekseniz saçınızı yıkamanız ve bunun üzerine de yağ karışımınızı kullanmanız önerilmektedir. Bu şekilde saçlarınızın kurumasını ve renk konusunda karışıklığa düşmesini engelleyebilirsiniz. Yaz aylarında boyalı saçlarda meydana gelen kurumalar daha fazla olduğu için bu noktada dikkatli adım atmanız önerilmektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.