Ana Sayfa Doğal Yaşam Çöpe Attığınız Yiyecek Ve İçeceklerin Bilmediğiniz Faydaları

Çöpe Attığınız Yiyecek Ve İçeceklerin Bilmediğiniz Faydaları

93
0
Paylaş
Çöpe Attığınız Yiyecek Ve İçeceklerin Bilmediğiniz Faydaları

Günümüzün sıkça gerçekleştirilen hatalarından biri de işe yarar yiyecek ve içeceklerin çöpe atılmasıdır.Uzmanlar bu tutumun aslında oldukça hatalı olduğunu belirtmekte ve bu anlamda tüketicileri uyarmaktadırlar.Peki çöpe atılan yiyecek ve içeceklerin ne gibi faydaları bulunmaktadır dilerseniz makalemizin de ana konusu olan bu sorumuzun cevabını sizlere hemen sunalım.

İşte Çöpe Atılan Yiyecek Ve İçecekler Ve Faydaları Şunlardır;

Kullanılmış kahve;

Kullanılmış kahve çöpe atılan ilk içeceklerdendir. Oysa ki kullanılmış olan kahvenin artığından harika bir saş kremi hazırlanabilmektedir.Kahvenizi haftada 1 defaya mahsus olmak kaydıyla saç kreminiz ile karıştırdığınız takdirde harika bir kremi kremi ile saçlarınızı besleyebilir ve bu sayede saçlarınızın daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz.Ayrıca kullandığınız kahveden arta kalan kısmını küçük bir kase içerisinde buzdolabınızda sakladığınız zaman mutfağınızdaki kötü kokuların ortadan kalkmasını da sağlayabilirsiniz.

Portakal kabuğu;

Günümüzde çöpe atılan yiyeceklerden biri de hiç kuşkusuz ki portakal kabuğudur. Oysa ki uzmanlar portakal kabuğunun bazı faydalarının bulunduğu belirtmektedirler. Portakal kabuğunu atmayıp evinizin bazı kısımlarında bulundurduğunuz takdirde evinizdeki böceklerin gitmesini sağlayabilirsiniz.Ayrıca portakal kabukları sayesinde evinizdeki kötü kokuları da kolaylıkla yok edebilirsiniz.

Soğan ve sarımsak kabukları;

Çöpe attığınız soğan ve sarımsak kabuklarının da faydalarının olduğunu belirtmek isteriz.Soğan ve sarımsak kabukları da süzerek çorba yapabilirsiniz.

Karpuz kabuğu;

Çöpe attığınız karpuz kabuğunun da aslında oldukça faydalı olduğunu belirtmek isteriz.Karpuz kabuğunuzu çöpe atmayıp bir müddetliğine cildinizde yer alan aknelere uyguladığınız zaman cildinizdeki aknelerin azaldığını hemen fark edebilirsiniz.

Muz kabuğu;

Muz kabuğunun da bazı faydaları bulunmaktadır.Muz kabuğunuzu evinizin bahçesine dağıttığınız takdirde burada yuva yapmış olan böceklerin burada gitmesini sağlayabilirsiniz.Muz kabuğunu cildinize uyguladığınız takdirde ise cilt kırışıklıklarınızın azaldığını fark edebilirsiniz.Muz kabuğunu ayrıca dilerseniz ayakkabılarınızın parlak olmasında da kullanabilirsiniz.

Elma kabuğu;

Kurumuş elma kabuğu ile harika bir kış çayı hazırlayabilirsiniz.Evinizin rahatlığında ayrıca alüminyum malzemeler ile elma kabuğunu birleştirerek cilt lekelerinize uygulayabilirsiniz.Elma kabuğunun serinletici niteliği de bulunmaktadır.Cildinize 10 dakika kadar uygulayın ve 10 dakika kadar cildinizde bekletin.Uygulama sonrasında cildinizn serinlediğini fark edeceksiniz.

Görüldüğü üzere çöpe atılan yiyecek ve içeceklerin bazı faydaları bulunmaktadır.Dolaysıyla bu yiyecek ve içeceklerin kullanılmasından sonra tekrar faydalarından yararlanılması gerekmektedir.Makalemizde çöpe atılan yiyeceklerin ve içeceklerin bilinmeyen faydaları hakkında bilgiler sunduk.Umarız bu anlamda faydalı olabilmişizdir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.