Ana Sayfa Aşk/İlişkiler Cinsellikte Açık Görüşlü Olmak

Cinsellikte Açık Görüşlü Olmak

190
0
Paylaş
Cinsellikte Açık Görüşlü Olmak
Cinsellikte Açık Görüşlü Olmak

Açık görüşlülük, fikir ve düşünce sisteminde insanlara esneklik kazandıran ve önyargılardan arınarak, farklı fikirlerin de olduğunu kabul etmek manasında kullanılabilir. Fakat başka fikirlerin olduğunu kabul etmek, o fikirleri tasdik etmek, onaylamak veya ayni şekilde uygulamak manasına gelmez.

Cinsellikte açık görüşlü olmak ise; cinsel ilişkide farklı deneyimleri yaşamak anlamında nitelendirilebilir. Peki cinsellikte açık görüş gerektiren konular nelerdir? Açık görüşlülük gerekli midir?

Cinsellikte Görüş ve Bakış Açıları

Yüzlerce yıl bastırılmış duygular ve bilinmeyen cinsellik ile süre gelmiş nesiller, son yıllarda medya platformlarının artmasıyla, farklı bir boyu kazandı. Bazı ülkelerde aşırı olarak nitelendirilebilecek görsel veya yazılı basımlar, tamamen yasaktır. Bunu onaylamak ise tamamen bakış açısına bağlıdır.

Pornografik içerikli filmler, farklı fanteziler her zaman kişilerin dürtülerinden değil bazen de merak, ilgi ve özenmekten ortaya çıkıyor. Özellikle gençlerin cinselliklerinin geliştiği ve kendilerini tanımaya başladıkları çağlarda, bu tarz içerikler kısmen sakıncalı sayılabilir ve cinsellikte açık görüşlü olmak tamamen bu mevzulardan doğmuştur.

Geleneksel Cinsellik

İnsanoğullarının beslenme, barınma gibi temel ihtiyaçlarından biri olan cinsellik, daha fazla haz ve daha fazla orgazm isteğiyle farklı görüş açılarını da beraberinde getirir. Kadın ve erkek arasında yaşanan cinsel haz paylaşımı, cinsel bütünleşme, cinsel birleşme en doğal, yalın ve geleneksel yöntemiyle, gerçek bir sekse dönüşür.

Özellikle sağlık açısından ‘’doğrudan erişim’’ olarak nitelendirilebilir. Cinsellikte açık görüşlü olmak, tam manasıyla farklı pozisyonlar, farklı fanteziler denemekle ifade edilebilir. Kişisel bir zevk ve tercih meselesi olan cinsellikte gerçek doyumu almak ve iki insanın bütünleşmesindeki fiziksel uyumu, dolayısıyla kattığı hazzı tam manasıyla almak için geleneksel seks yapılması önerilir.

Seks pozisyonları, farklı başlangıç yöntemleri sağlık açısından ileriki yıllar için sağlık problemlerine neden olabilir. Özellikle kadınlarda veya tercihi farklı olan kişilerde, tuvalet tutamama, boşaltım ve sindirim sistemi gibi sorunlar olabilir. Cinsellikte açık görüşlülük gerekli midir, ne boyutta görüş rahatlığı sağlanmalıdır gibi konularda tamamen kişisel tercihler ve seçim özgürlüklerinden dolayı, ancak öneri sunulabilir.

Cinsellikte esas görüş açısı ise sadece fiziksel beden ile değil, enerji bedeni ile de bütünlüğü, haz ve coşkuyu yakalayabilmektir. Sağlandığında tüm çakralar kadın- erkek bütünlüğünde iç-içe geçerek birleşme sağlar.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.