Ana Sayfa Aşk/İlişkiler Cinsellik Olmadan İlişki Yürür Mü?

Cinsellik Olmadan İlişki Yürür Mü?

145
0
Paylaş
Cinsellik Olmadan İlişki Yürür Mü?
Cinsellik olmadan ilişki yürür mü

Cinsellik doğanın gereği ve neslin devamlılığı için gereken bir etkinliktir. Evet fiziksel bedenin etkinliği olarak nitelendirilebilecek olan cinsellik, sadece fiziksel bedenin değil ruhen ve mental olarak da rahatlama, yenilenme, dönüşüm ve bütünleşme sağlar. İki cins arasında gerçekleşen bütünleşme eylemi, düzenli şekilde devam etmediği zaman ilişkide aksamalar olabilmektedir. Cinsellik olmadan ilişki yürür mü?

Cinselliğin Kattıkları
Çift olmanın, aile olabilmenin gerekliliğidir. Çiftler sadece manevi duyguları, sevgiyi veya hayatı paylaşarak belirli bir yere kadar gidebilirler. Hem mikro açıda hem makro açıdan bakıldığında cinsellik önem taşır. İnsanlığın devamlılığı için gereklidir evet fakat sağlıklı, gelişkin ve yenilenen nesiller için cinselliğin, sadece fiziksel bir aktivite olarak yapılması kafi değildir.
Cinsel ilişki, aile ve nesil devamlılığı için en güzel duygularla gerçekleşmesi gerekir. Zira ilişki esnasında veri aktarım hızı ile çıkarılan sperm ve kadının ilişki esnasında hissettikleri, doğacak olan bebeğin hayat görüşüne ve yaşamına kadar etkilidir. Öneminden bahsettikten sonra cinsellik olmadan ilişki yürür mü konusunda, yapılan araştırmalardan bahsedebiliriz.

Cinsellik İlişkinin Temelidir
Bizler insan olarak sadece fizikselliğin gerekliliklerini değil, zihnimizin ve enerji bedenimizin de ihtiyaçlarını karşılamak durumundayız. Zira cinsellik esasen zihinle alakalı bir eylemdir. Bedenin farklı noktalarında bulunan endokrin bezleri, bedende salgılanan hormonlarla yaşama, bedensel aktivitelere yön veriyor. Belirli yaştan sonra hormonların eskisi kadar çalışmaması, salgı bezlerinin üretim yapmaması nedeniyle cinsellik sona erebilir. Bu durumda mutlaka ilişki yürür, çünkü geriye hayatı paylaşmak kalmıştır.
Sağlıklı bireylerin cinselliği devam ettiği sürece, anatomik üretimleri de devam eder. Hayata bakış açılarıyla alakalı olarak düzenli bir ilişki kurabilmek ve cinselliği aynı kişiyle düzenli olarak paylaşmak, normal olandır. Ten uyumu denilen mevzu, en önemli faktördür.
Çiftler arasında tensel uyum yok ise cinsellik uzun sürmez. Birbirini cinsel olarak arzulamayan çiftlerin, duygusal ilişkileri zamanla veya kısa sürede biter. Duygu paylaşımının, bedensel birleşme ve bütünleşme ile tamamlanması gerekir. Her iki taraftan biri, ilişkiden gerekli tatmini almıyorsa ayrılık kaçınılmazdır.
Cinsellik olmadan ilişki yürür mü konusunda, evliliklerin %70’e yakın oranda cinsellik nedeniyle sonlandırıldığı ve pek çok çiftin aynı sebeple ayrıldıkları fakat belirtemedikleri bilinmektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.