Ana Sayfa Cilt Bakımı Cilt tipine uygun nemlendirici

Cilt tipine uygun nemlendirici

104
0
Paylaş
Cilt tipine uygun nemlendirici

Cilt tipine uygun nemlendirici

Cilt tipiniz ne olursa olsun yine de herzaman nemlendirici krem sürmeyi bir alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir. Çünkü yaz aylarında cildinizin daha çok neme ihtiyacı vardır. Vücut nemlendiricisi kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise, cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici seçmeniz gerektiğidir. Duştan çıktıktan sonra ya da belirli aralıklar ile gün içinde mutlaka uygulamanız gerekmektedir. Duş sonrasında cildinize nemlendirici krem sürmeniz cildinizi hem rahatlatır hem de cildin ihtiyacı olan bakımı yapar.

Yaz meyveleri cildinizin dostudur

Kusursuz bir cilt için kullanılan cilt bakım ürünleri kadar, tükettiğimiz besinler de çok önemlidir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için, vücudunuzun gereksinim duyduğu vitamin ve mineral kaynaklı besinleri düzenli olarak tüketmeniz gerekmektedir. Besinler aracılığı ile aldığımız vitamin ve mineraller, cildimizin daha esnek bir yapı olmasını sağlayarak kırışıklıkların meydana gelmesini geciktirmektedir. Bunun dışında cilt hücrelerinde meydana gelen tahribatları da onarmak için yardımcı olur. Taze sebze ve meyveler ile yeşil yapraklı bitkilerin tüketilmesi vücudumuza ve cildimize vitamin depolanmasını sağlamaktadır. Bunlar ile birlikte doktor tavsiyesi ile A,C,E vitaminlerini de almanız yaz mevsiminde cildinizin hem güzel hem de sağlıklı görünmesini sağlar. Bu vitaminleri, yaz aylarında taze taze yetişen birçok meyve ve sebzenin içerisinde bulabilirsiniz.

Su en önemli nem kaynağı

Güneşin cildinize kaybettirdiği nemi geri kazandırabilmeniz için en önemli şey bol bol su içmenizdir. Yaz aylarında vücudumuz olduğundan daha çok su kaybetmektedir. Siz de bol bol su içerek bu kaybın telafi edilmesini sağlayabilirsiniz. Güneşin cildinizde meydana getireceği hasarları en az seviyeye indirebilmek için gün içinde mutlaka kilonuza göre 2 ya da 3 litre su içmeniz gerekir. Suyun yerine kahve, çay, kola ya da meyve suyu gibi içecekler içmek cildinize nem kazandırmamaktadır. Su dışında içecek olarak mineral kaynağı olan soda veya ayran da içebilirsiniz fakat unutulmamalıdırki, hiçbir şeyin suyun yerini tutmadığı uzmanlar tarafından defalarca vurgulanmaktadır. Su hem sağlığımız için hem de cildiğimiz için vazgeçilmez bir doğal şifa kaynağıdır. Su gerçekten de hayattır…

Yazın uygulanan kozmetik uygulamalar

Yaz aylarında cildinizin sağlıklı bir şekilde parlaması için mezolift uygulamalarından da yararlanabilirsiniz. Mezolift uygulaması sayesinde cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve hyaluronik asitler cilde enjekte edilebilmektedir. Mezolift uygulaması sonrasında cildinizin nem ihtiyacı sağlanarak, çok daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanır. Ve yine Somon DNA enjeksiyonlarıantiage ve nem bakımları da yaz mevsiminde güvenle yapılabilen, cilde tazelik ve parlaklık kazandırmaya yarayan uygulamalardır. Somon DNA uygulaması yapıldığında cilt güçlenir ve yeni hücre oluşumuna fayda sağlanır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.