Ana Sayfa Cilt Bakımı Cilt İçin Önemli Vitaminler..Tüm Detaylar

Cilt İçin Önemli Vitaminler..Tüm Detaylar

1069
0
Paylaş
Cilt İçin Önemli Vitaminler..Tüm Detaylar
Cilt İçin Önemli Vitaminler

Cilt İçin Önemli Vitaminler..Tüm Detaylar

Cilt İçin Önemli Vitaminler:Cildimizi besleyen bir çok vitamin vardır.Cildimizi adeta bir zır gibi korumaya yarayan bu vitaminler cilt bakım ürünlerinde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu vitaminler bizim cildimizi daha çok genç göstermek için cildimizi beslemektedir.Bizim için önemi fazla olan bu vitaminler hayatımız her yerinde karşımıza çıkmaktadır. Cildimizi besleyen altı tane vitamin vardır. Bu vitaminler A, B, C, D, E ve F vitaminleridir.

      A Vitamini:

A vitamini vücudumuzdaki kolajen üretimini hareketlendirmektedir. Cildimizde bulunan kapalı gözenekleri açar. Cildimizdeki renk bozulmalarına karşı savaşır ve en aza indirmeye çalışır ve cildimizde bulunan çizgileri düzenlemeye çalışırlar. Genel olarak sivilce problemi olan birisine A vitamini önerilmektedir ya da A vitamini bulunan doğal besinler tüketilmesi önerilir. A vitamini genellikle yumurta, havuç, süt, kabak, yeşil yapraklı sebzeler gibi besin maddelerinde bulunur.

     B Vitamini:

B3 vitamini bizim cildimizin bağışıklık sisteminde görevli olan hücreleri korumakta etkili bir vitamindir. Cildimizdeki dış tabakayı korumakta da görev yapmaktadır. B5 vitamini ise cildimizde gerekli olan nemi oluşturur. B1 vitamini ise cilde parlaklık ve canlılık vermektedir.

      C Vitamini:

C vitamini genel olarak cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. C vitamini kolay kolay bozulmayacağında cilt bakım ürünlerinde tercih edilmektedir.

     D vitamini:

D vitamini genel olarak vücuda cilt tarafından salgılanır. Kemikler ve cildin bağışıklık sistemini düzenleyen önemli bir vitamin türüdür. D vitaminini en doğal şekilde bulabileceğimiz tek yer güneştir. Güneş D vitamini salgılamaktadır. Güneş kremlerinde de bulabiliriz D vitaminini.

     E Vitamini:

E vitamini cildimiz için çok önemli bir vitamindir. E vitamini bir çok hastalıkla savaşabilir. Cilt için ise en önemli görevi cilt kanseri ile baş edebilmesidir. Genel olarak E vitamini ay çekirdeği, zeytin, yer fıstığı, buğday, badem ve yeşil yapraklı sebzelerde bol miktarda E vitamini bulabiliriz.

     F vitamini:

F vitamini bizim cildimizi yumuşak ve esnek hale gelmesinde yardımcı olan bir vitamindir. Tüm herkes cildinin yumuşak ve esnek olmasını ister. Bu vitamini doğal yağlarda bulabilir ya da doğal cilt bakım ürünlerinde bulabiliriz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.