Ana Sayfa Cilt Bakımı Cildin Yağlanmasından Korunmak İçin

Cildin Yağlanmasından Korunmak İçin

97
0
Paylaş
Cildin Yağlanmasından Korunmak İçin
Cildin yağlanmasından korunmak için

Sebum dengesi cildin sağlıklı bir yapıya sahip olması için olmazsa olmaz niteliktedir. Ciltte bulunan yağlanma sebum etkisi ile ortaya çıkmaktadır. Özellikle yağlı cilde sahip olan kişilerde parlaklık ve burun alın kısmında renk değişimleri sıklıkla karşımıza çıkan sorunların başında gelmektedir. Bu soruna çözüm bulabilmek için ilk olarak beslenme sisteminin elden geçirilmesi gerekmektedir.

Beslenme ve Cilt Temizliği

Kilo aldırıcı ve cilde olumsuz etkisi olan besinlerin kızartma türü besinlerin asla tüketilmemesi gerekmektedir. En azından cildiniz belirli bir düzene oturana kadar muhakkak bu dengeyi gözetmeniz lazımdır. Ancak bu şekilde cilt sağlıklı bir görünüm elde edebilir. Cildin yağlanmasından korunmak için beslenme aşamasından sonra cilt temizliğine de aynı özenin gösterilmesi gerekmektedir. Cilt olabildiğince temiz tutulmalı ve makyajın ciltte uzun saatler boyunca kalmasına da izin verilmemelidir. Makyaj ürünleri ciltte kalıntı bırakmakta ve yağlanma ile de beraber siyah nokta oluşumu çok daha yaygın bir hale gelmektedir. Bunun bir ileri aşamasında cilt sivilcelenmeye da başlayacaktır.

Bakım Malzemelerinin Seçimi

Cildin yağlanmasından korunmak için kullanılan bakım malzemelerinin olabildiğince özenli bir biçimde seçilmesi gerekmektedir. Örneğin kuru cilde uygun olan ürünlerin içerisinde bolca nem veren materyaller bulunacaktır. Yağlı cilde özel olanlarda ise bunun tam tersi daha dengeleyici ve kontrol altına alıcı bir süreç söz konusudur. Ürün seçimi sırasında bu detaylar da muhakkak göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu süreç içerisinde en sık düşülen hataların başında cildin tam manası ile yağdan arındırılmasını sağlamak gibi bir yanılgıya düşmek gelmektedir. Cildin kırışıklıklar ile mücadele edebilmesi için muhakkak belirli bir derecede yağ ile beslenmesi gerekmektedir. Siz tüm yağı arındırdınız zaman cilt kurumaya ve pul pul bir görünüm kazanmaya başlayacaktır. Bu da hiç tavsiye edilen bir durum değildir.

Kil Maskesi: Yağlanmayı en net şekilde dengeleyen ürünlerin başında kil maskesi gelmektedir. Kil maskesi sayesinde kısa bir sürede hem burun bölgesinde hem de alın bölgesinde yer alan yağlanmanın frenlenmesi mümkün kılınmaktadır. Yağlanma karşıtı bakım sırasında kil maskelerine ölçülü olmak sureti ile muhakkak yer verilmelidir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.