Ana Sayfa Cilt Bakımı Cildimiz İçin Zararlı Olan 5 Faktör. Tüm Detaylar..

Cildimiz İçin Zararlı Olan 5 Faktör. Tüm Detaylar..

999
0
Paylaş
Cildimiz İçin Zararlı Olan 5 Faktör. Tüm Detaylar.. 2
Cildimiz İçin Zararlı Olan 5 Faktör. Tüm Detaylar..

Cildimiz İçin Zararlı Olan 5 Faktör. Tüm Detaylar..

Cildimiz İçin Zararlı Olan 5 Faktör Tüm Detaylar..Ülkemizde ve dünyamızda cilt bakım ürünleri oldukça fazla kullanılmaktadır. Kullanmış olduğumuz bu cilt bakım ürünleri aslında cildimizi gençleştirmemektedir. Sadece yaşlılık belirtileri olan ciltte kırışıklık gibi gözle görünebilen etmenleri gizlemektedir cilt bakım ürünleri. Bizde genel olarak bu cilt ürünlerine güvenerek bunları hayatımıza koymaktayız. Cildimizi güzelleştirmek için en iyi yöntem doğal yöntemlerdir. Doğal olarak cildimizi korumanın en önemli yöntemleri aşağıdaki gibidir:

     Zararlı Işınlardan Korunma:

Güneş ışığı cildimize genel olarak en çok zarar veren faktörlerden birisidir. Güneş ışınları vücudumuza temas ettiği anda cildimize zarar vermektedir. Güneş kremleri ise vücudumuzu zannedildiği kadar koruyamaz. Çünkü güneş kremi kızıl ötesi ışıklardan korumaktadır. Eyer güneşe çıkmamız gerekiyor ise dışarı çıkarken üzerimize güneşten korunmak için elbise ve güneş gözlüğü almalıyız. Birde kanserojen maddeler içermeyen güneş kremi kullanabiliriz.

      Toksik  Maddelerden Korunma:

Bu maddeler genellikle sigara dumanlarında bulunur. Biz bu toksik maddelerden tamamen kaçamayacağımız içi bu maddelerden olabildiğimiz kadar uzak durmalıyız. Genel olarak hayatımıza organik gıdalar ve doğal temizlik ürünleri sokmamız gerekir. Bu birazcık da olsa bizi toksik maddelerden uzak tutmaya yarayabilir.

       Nişasta ve Şekerden Korunma:

Şeker ve nişastalı ürünlerde oldukça yaygın şekilde bulunan glikoz molekülü ciltteki hücrelere  yapışarak zarar görmesini sağlar. Karbonhidratlı yiyecekleri çok fazla tüketirsek yaşlanmayı iki kat daha hızlı gerçekleşeceği söylenmektedir.

     Stresten Kaçınmak:

Stres bizim için çok önemli bir olaydır. Stres altındaki insanların Daha çabuk yaşlandığı görülmektedir. Örneğin üst düzey yöneticilerin görevlerinden önceki hallerini ve sonraki hallerine bakmamız lazım. Burada daha kolay anlarız stresin bizleri ne kadarda hızlı bir şekilde yaşlandırdığını. Bunun için elimizden geldiği kadar stresten ve üzüntüden uzaklaşmamız lazım.

Alkol Tüketiminden Kaçınmak:

Aşırı alkol tüketen birisi cildinin yaşlandığını hemen fark edebilir. Alkol vücuttaki hücreleri susuz bırakır. Vücuttaki hücreler susuz kaldığı zaman cildimiz kuruyacaktır ve nemsiz olacaktır. Buda cildimizin erken yaşlanmasına sebep olacaktır. Alkol kullanımı ülkemizde oldukça fazla şekilde yaygınlaşmıştır ve fiziksel yönde yaşlanma artmıştır. Cildimiz için alkolü bırakalım. Alkol bizim dostumuz değildir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.