Ana Sayfa Cilt Bakımı Cildimiz İçin Önemli Besinler

Cildimiz İçin Önemli Besinler

102
0
Paylaş
Cildimiz İçin Önemli Besinler 2

Önemli Besinler : Genel olarak cildimiz için dışarıdan madde kullanmaktayız. Sürekli kimyasal madde kullanarak cildimizi yıpratmış oluruz. Oysaki çevremizde o kadar çok faydalı yiyecekler var ki bunları göremiyoruz. Cildimizi içeriden besleyecek olan bu besinler bizim cildimizdeki ölü hücrelerin barınmasını bile sağlamayacaktır ve cildimizin daha parlak ve canlı bir görünüşe sahip olmamızı sağlayacak besinler bulunmaktadır.

Tam Tahıllı Gıdaların Faydaları

İşlenmemiş olarak bulunan tam tahıllı besinler bizim vücudumuz için Önemli Besinler arasındadır. Tam tahıllı gıdalar vücuttaki cilt hasarlarına karşı savaşan önemli bir besindir. Hayatımıza tam tahıllı besinleri sokmamız lazım güzel bir cilde sahip olmak için.

Keçi Sütünün Faydaları

Keçi sütünün içerisinde bol miktarda A ve E vitaminleri bulunmaktadır. Bu vitaminler zaten temel güzellik için önemli olan vitaminlerdir. Keçi sütü cilde uygulandığı zaman cildimizdeki ölü hücreleri onarmaktadır ve hücreleri beslemektedir. Keçi sütü cildi nemlendirmeye de katkıda bulunur. Keçi sütü vücudumuzun pH derecesini düzenleyerek vücuttaki ölü bakterileri ve mantarların yok olmasına katkıda bulunan faydalı bir besindir.

Fındığın Faydaları

Fındık ülkemizin Karadeniz bölgesinde oldukça yaygın olan bir besindir. Rahatlıkla ülkenin her yerinde bulabiliriz. E vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir. Bu vitamin ise güneş ışınlarından dolayı cildimizin hasar görebilecek hücrelerini koruyarak cildimizin nemli bir şekilde kalmasını sağlamaktadır.

Tüm Sebzelerin Faydaları

Taze sebzeler tükettiğimiz zaman vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minareleri almış oluruz. Bu sayede vücudumuz daha dinç ve sağlıklı olur. Cildimiz de bu şekilde canlı ve parlak bir görünüşe sahip olur.

Yulaf Ezmesinin Faydaları

Eğer yulaf ezmezinin faydalarını sizlere saymaya kalkarsak çok uzun bir liste ile karşı karşıya geliriz. Bunun için bizim konumuz olan ciltteki faydalarından bahsedelim. Yulaf ezmesi vücuttaki kızarıkları ve kaşıntıların giderilmesinde önemli bir besindir. Nemi cilde hapsederek vücudun nemsiz kalmasını önler. Ciltte oluşabilecek çeşitli enfeksiyonlara karşı adeta bir muhafız gibi korur.

Yumurtanın Faydaları

Yumurta cildimizde oluşabilecek olumsuz faaliyetlerin sonucunda oluşan yaraların vb. gibi durumlarda cildin daha hızlı bir şekilde hücrelerin onarılmasında yardımcı olur. Güzellik vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir. Zaten yumurta her şeye faydalı bir besindir.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.