Ana Sayfa Cilt Bakımı Burnu Küçük Gösteren Makyaj Önerileri

Burnu Küçük Gösteren Makyaj Önerileri

1320
0
Paylaş
Burnu Küçük Gösteren Makyaj Önerileri
Burnu Küçük Gösteren Makyaj Önerileri copy

Burnu Küçük Gösteren Makyaj Önerileri

Burnu Küçük Gösteren Makyaj Önerileri:Burnunuzu beğenmeyip, yüzünüze göre büyük olduğunu düşünebilirsiniz. Aynı zamanda estetik ameliyat olmak istememeniz de gayet normal bir durumdur. Peki, bazı makyaj hileleri yaparak burnunuzu daha küçük gösterebileceğinizi duydunuz mu hiç? Burun kontürleme işlemi olarak da adlandırılan bu makyaj hilesi sayesinde burnunuza daha estetik bir görünüm kazandırabilmeniz mümkün olacaktır. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise; gerekli makyaj malzemelerini hazırlayarak, burun tipiniz hakkında doğru bir tespitte bulunmak.

Burun Kontürleme İçin Gerekli Malzemeler

  1. Aydınlatıcı pudra.
  2. Teninizin rengine göre, en az bir ton daha koyu olan bronzlaştırıcı pudra.
  3. İnce ve dolgun uçlu olan 2 tane makyaj fırçası.

Burun Kontürleme Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Aydınlatıcı pudra seçimi yaparken, pudranın kesinlikle simli olmamasına özen gösterin. Aydınlatıcı ve bronz pudranızı seçer iken mat olan ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Yüzünüzün diğer bölgeleri için de kullanabileceğiniz pudra, fondöten, allık ve kapatıcıyı doğru seçmeye dikkat etmeniz gerekir.

Kontürleme Nasıl Yapılır?

Kemerli (kemikli) Burun İçin Kontürleme: Kemikli burun yapısına sahip iseniz, kontürleme işlemindeki amacınız burnunuzu daha küçük bir yapıda ve çıkıntısız olarak göstermeye çalışmak olacaktır. Bu nedenle göz pınarlarınızdan başlayıp, burun deliklerinize kadar olan kısmı, bronz pudra ile biraz gölgelendirin. Pudranın keskin çizgiler halinde gözükmemesi için, makyaj fırçası yardımı ile güzelce dağıtma yapın. Kontürlemenizi bitirmek için elmacık kemiklerinizi allık ile biraz gölgelendirin. Allığınızın ton rengini olabildiği kadar bronz seçmeye çalışın.

Uzun Burun İçin Kontürleme: Eğer burnunuzun uzun olduğundan şikayetçi iseniz burnunuzun uç kısımlarına, mat bronzlaştırıcı sürerek kontürleme işlemi yapmaya başlayabilirsiniz. Hemen arkasından da burun kemiğinizin üzerine aydınlatıcı pudranızdan bir miktar uygulayın. Burnunuzun çok fazla keskin görünmemesi için, fırçanızın yardımı ile sürdüğünüz pudrayı güzelce kenarlara dağıtın. Yüzünüze derinlik kazandırabilmek için, göz kapaklarınızınüzerine de hafif bir far da sürebilirsiniz.

Geniş Burun Delikleri İçin Kontürleme: Büyük olan burun deliklerinizi olduğundan daha küçük göstermek istiyorsanız, ilk olarak burun deliklerinizin üzerine bronz pudrası uygulayın ve güzelce dağıtın. Pudrayı dağıttıktan sonra, kaşlarınızın başlangıç hizasından başlayın ve burun deliklerinizin hizasına kadar gelen kısıma, gölgeleme işlemi yapın. Allığı sürerken de elmacık kemiklerinizin çok keskin olmamasına özen göstermelisiniz.

Büyük (Geniş) Burun İçin Kontürleme: Burnunuz yüzünüze göre daha büyük görünüyorsa, burnunuzun her iki tarafına fırça yardımı ile kapatıcı sürün. Burnunuzun üst tarafına ise aydınlatıcı pudra uygulayın. Daha sonta kapatıcı ve pudrayı güzelce dağıtın.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.