Ana Sayfa Annenin Not Defteri Beyazlar Nasıl Temizlenir? Tüm Detaylar..

Beyazlar Nasıl Temizlenir? Tüm Detaylar..

1516
0
Paylaş
Beyazlar Nasıl Temizlenir? Tüm Detaylar.. 2
Beyazlar Nasıl Temizlenir

Beyazlar Nasıl Temizlenir?

Beyazlar Nasıl Temizlenir? Günlük hayatta kullandığımız pek çok ürün var. Onların temiz ve hijyen olması hem görüntü açısından hem de sağlık açısından önemlidir. Gelin beraber yastıklar, yastık kılıfları, çarşaflar ve yorganlar nasıl temizlenir göz atalım.

Yastık Temizliği

Yastıklar zamanla kullanımdan dolayı yassılaşma problemiyle karşılaşırlar. Elyaf Yastık Temizliği Özellikle bu problem elyaf yastıklarda görülür. Bu türde yastıkların yumuşaklık ve hacim özelliklerini yastıkları yıkayarak tekrar kazandırabilirsiniz. Yastığı elde yıkıyorsanız soğuk su ve deterjan kullanmalısınız ve sonrasında da suyunu mutlaka iyice sıkmalısınız. Bu işlemden sonra 2’den az olması şartıyla durulayın ve iyice suyunun akmasını sağlayın. Ya da çamaşır makinesinde yıkamayı düşünüyorsanız programlardan en kısa olanı seçip soğuk su ve ya deterjanlı ılık suda yıkayabilirsiniz. En son durulayıp kurutabilirsiniz. Yıkama işlemlerinden sonra yastıklarınızı yarı güneş olan bir yere asabilirsiniz ve bu arada yastıkları da belirli aralıklarla çeviriniz. Asma işleminden sonra kılıftan su damlıyorsa bazı bölgelerden delebilirsiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız ve kurutma makinesini tercih ediyorsanız makinenizi en düşük dereceye getirmelisiniz.

Temiz Ve Hijyen Olmazsa Olmaz

Çarşaflar konusunda ise çarşafı makinenize atmadan kontrol edin. Çarşaflarda herhangi bir yırtık ya da zayıf yer varsa önce onun onarılması gerekiyor. Sonrasında makinede yıkarken iyi ve kaliteli deterjan ile birlikte sıcak suda yıkanmalıdır. Yıkadıktan sonra güneşte kendi halinde kuruması için bırakılmalıdır. Kuruduktan sonra çarşaflar ipteki şekliyle katlanmalıdır.

Yorganların Temizliği

Yorganlar konusunda ise pek çok kişi genelde kuş tüyü yorgan tercih etmektedir. Kuş tüyü yorganlar tahmin edileceği gibi diğerlerine oranla hassastır. Kuş tüyü yorganınızı makineye atmadan önce herhangi bir yerinde yırtılma var mı, sağlam mı değil mi kontrol edilmelidir. Yırtılan yerler onarılmalı ve sağlamlaştırılmalıdır. Sonrasında makineye atılmalı ve 3 dakikadan daha uzun süre yıkanmamalıdır. Yıkanma esnasında fazla miktarda soğuk su ve kaliteli deterjan kullanılmalıdır. Sıcak su kullanılmaz. Çünkü yorgana kötü koku sinmesine sebep olur. Bu tarz yorganlardaki lekelere boraks ve ılık su ile yapılan karışım ile temizlenebilir. Kısaca size yastıklar , yastık kılıfları , çarşaflar ve yorganlar nasıl temizlenir konusundan bahsettik.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.