Ana Sayfa Diyet Beyaz Yakalılar İçin Diyet Önerileri Nelerdir?

Beyaz Yakalılar İçin Diyet Önerileri Nelerdir?

232
0
Paylaş
Beyaz Yakalılar İçin Diyet Önerileri Nelerdir? 1
Beyaz Yakalılar İçin Diyet Önerileri

Beyaz Yakalılar İçin Diyet Önerileri

Beyaz Yakalılar İçin Diyet Önerileri Nelerdir? Hareketsiz çalışma ortamı, kişilerde kilo alımına sebep olurken kalp ve damar hastalıkları gibi kronik rahatsızlıkları da tetikliyor. Bu noktada beslenme alışkanlıklarımız oldukça önemli.

Diyet denilince öncelikle uygulanması gereken, düzenli ve dengeli bir kahvaltı alışkanlığı kazanılmasıdır. Apar topar evden çıkarak yolda ya da ofiste yenilen simit, poğaça tarzı gıdalar aslında en büyük düşmanımız. Bir simitin üç dilim ekmeğe eşit kalorisinin olduğunu biliyor muydunuz? O zaman artık seçimlerimizi gözden geçirmenin vakti geldi.

İster evde; ister işyerinde olun, sağlıklı bir kahvaltı tabağı tüketin. Yeter ki uyanma saatinden çok uzak bir saatte olmasın. Örneğin uyanma saati itibariyle 1 saat içinde kahvaltı yapmaya özen gösterin. İşyerine geç saatte varan kişiler, evde kahvaltı yapmayı tercih etmeliler. Veya kalkınca 1 porsiyon meyve tüketip evden çıkılabilirler.

Ara öğünlerinizi ihmal etmeyin.  Kuru meyveler, ceviz, badem gibi yağlı tohumlar gibi besinleri ara öğünde tüketebilirsiniz. Ara öğün yapmak metabolizmayı hızlandırır ve kan şekerinin dengelenmesini sağlar. Ara öğün yapmak, çalışma performansınızı ve konsantrasyonunuzu arttıracaktır.

Beyaz Yakalılar İçin Diyet Önerileri Nelerdir?
Beyaz Yakalılar İçin Diyet Önerileri Nelerdir?

Gün içerisinde aldığınız kafein miktarını azaltın. Çalışma masanızda daima su bulundurun. Düzenli su içme alışkanlığı kazanın.

Öğle yemeklerinizde ise çok zor durumda kalmadıkça hazır gıdalar ve yüksek kalori içeren besinler tüketmeyin..Dışarıda seçilebilecek sağlıklı ve hafif menüleri ya da evde hazırlayıp götürdüğünüz sebze-protein ağırlıklı besinleri tüketin.

2 saatten fazla masanızda hareketsiz oturmayın. Masa başında yapılacak ufak egzersizleri uygulayın ya da ofis içerisinde veya dışarısında hareket edin.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.