Ana Sayfa Aksesuar Bayan Süet Bot Modelleri

Bayan Süet Bot Modelleri

85
0
Paylaş
Bayan Süet Bot Modelleri
Bayan Süet Bot Modelleri

Süet modeller genellikle topuklu, topuksuz veya çorap süet olmak üzere üç bölüme ayrılmaktadır. Süet model botların daha çok gri, siyah modelleri tercih edilmektedir. Fakat günümüz piyasası değişkenlik arz ettiği için değişik renklerde kullanımı da mümkün kılınmıştır. Süet modeller, diz altı etekler ile birlikte kullanılmaktadır. Bu kullanım şekli kişinin boyunun daha uzun görünmesini sağlamaktadır. Topuksuz modeller ise genellikle kot pantolonlarla veya mini eteklerle tercih edilmektedir. Böylece kullanılan süet botun modeline göre diğer parçaları giymek ve bot şekline uydurmak mümkündür.

Ayrıca süet modellerin üzerine işlenen modelleri görmek mümkündür. Bu modeller genellikle eski halı desenlerini andıracak şekilde yapılmaktadır. Çoğu el emeği ile renkli desenler halinde işlenmektedir. 2018 yılında işlemeli süet modellerin oldukça göz alıcı olduğu dikkatler kaçmamaktadır. Günümüz Süet modelleri içerisinde de en fazla tercih edilen modeller ise el işlemeli modeller olmuştur. Bu modelleri her yerde bulmak mümkündür. Fakat daha özel ve şık tasarımlar için bu modelleri yapan bireyler ile irtibat halinde olunması gerekmektedir.

Süet Botların Kullanım Koşulları

Süet botlar genellikle günlük hayatta kullanılmaktadır. Bunun başlıca nedeni ise rahat bir kalıba sahip olmasıdır. Kışın daha ağır ayakkabılar giymek yerine, süet modellerin tercih edilmektedir. Botlar genellikle ağır ve kaba modeller olarak bilinir. Fakat süet botlar daha çok sivri burunlu olur. Daha şık ve gösterişli süet botlar bu nedenle bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Süet Bot Modellerinin Kullanılmaması Gereken Yerler

Süet botlar, her mevsim giyilebilecek modeller olabilir. Fakat toprak yollarda, yağmurda veya kar koşullarında kullanılması pek uygun görülmemektir. Botun yapısından dolayı soğu dayanıklı olmayabilirler. Ve toprakta yüründüğünde süet üzerinde kötü bir görüntü bırakması açısından tercih edilmemesi gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında kullanılan süet botlar sıcak havalardan dolayı ayaklarda çeşitli iltihaplanmalara yol açabilir. Bunun yanı sıra çeşitli deri rahatsızlıkları meydana gelebilir. Süet modeller, en fazla ilkbahar aylarında ve sonbahara giriş evrelerinde kullanımı uygun bulunmaktadır. Bu dönemlerde hava sıcaklıkları dengelenmektedir. Bu sayede kullanılan süet botlar ayaklarda herhangi bir rahatsızlığa sebebiyet vermemektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.