Ana Sayfa Dekorasyon Banyonuzdan Evinize Yayılan Mutluluk

Banyonuzdan Evinize Yayılan Mutluluk

74
0
Paylaş
Banyonuzdan Evinize Yayılan Mutluluk
Banyonuzdan Evinize Yayılan Mutluluk

İnsanlar genel olarak yaşam alanlarında yapacakları minik dokunuşlar ile çok daha estetik ve modern kullanım alanlarının oluşmasını sağlamaktadır. Özellikle sık kullanılan ve evlerin hemen herkes tarafından görülen banyo gibi alanlarda yapılacak olan minik dekorasyon uygulamaları yeni güne duş alarak başlayan bireyler için oldukça keyif almalarında destek olabilir. Banyo alanlarında yapılacak olan dekorasyon uygulamaları ise doğru renk seçimi ve banyo aksesuarlarının birbirleri ile bütünlük sağlayacak şekilde seçilerek düzgün kullanılması ile oluşturulabilmektedir.

Küçük Dokunuşlarla Banyonuzu Düzenleyin!

Banyolarınıza yapacağınız minik dokunuşlar ile oldukça farklı mekânlara kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Detaylara yapılacak olan dokunuşlar banyonuzu evinizin en şık ve tarz sahibi mekânlardan biri haline dönüştürebilir. Yalnızca banyo perdenizi ya da klozet takımı seçeneğinizi değiştirmek bile sıkıcı bir görünümü olduğunu düşündüğünüz banyonuzu canlandırmaya yetecektir. Şayet banyonuz küçükse perde ve klozet takımı seçiminizi asla desenli modellerden yana kullanmamaya özen göstermeniz gerekir.

  • Düz renkli perde ve klozet takımı seçenekleri banyonuza çok daha hoş bir görünüm kazandıracaktır.

  • Koyu renk banyo dolapları gibi banyo mobilyalarınızı açık pastel renkler ile boyadığınızda fark edeceksiniz ki banyonuz çok daha geniş bir mekân halini alacak.

  • Daha çok alan gereksiniminiz varsa küvetinizi kaldırarak yerine duş teknesi yaptırmak ile işe bayılabilirsiniz.

  • Mekânınızdan yer kazanmanın bir diğer yolu da şüphesiz banyonuzun duvarlarını değerlendirmenizdir.

  • Kazandığınız alana keyifli ve hoş bir atmosfer kazandırabilmek adına yaratıcı desenlerden oluşan bir klozet takımı kullanabilirsiniz.

  • Duvara monte ederek kullanacağınız raflar ile ortaklıkta bulunan dağınıkları toparlayabilirsiniz böylece çok daha şık ve göz yormayan bir banyo görünümüne sahip olabilirsiniz. Duvarlardaki köşeler raflar için oldukça ideal yerlerdir.

  • İnsanların banyolarından oldukça sık olarak kullandıkları duş jeli, şampuan ve bakım ürünlerinin tek bir noktada toplanması hem banyolarında daha ferah bir görüntü oluşmasına sebep olur hem de kullanım açısından oldukça kolaylık sağlar.

Banyoların daha estetik ve daha dekoratif görünebilmesi için yukarıda bahsettiğimiz gibi insanların raf seçimlerine de dikkat etmeleri gerekir.

Farklı Işıklandırma Yöntemleri Deneyin!

Banyolarınızda değişik ışık figürasyonları kullanarak banyo alanlarınızı çok daha lüks bir hale getirmeniz mümkün. Bu figürasyonlar sudan etkilenmeyen mumlar, led ışıklar ve banyonuzun metrekaresinde uygun küvet ya da jakuzi olarak sıralanabilmektedir. Farklı renkler ile çok daha güzel hale getireceğiniz banyolarınızın duvarlarına takacağınız göz alıcı ayna takımları ve birbirinden hoş sabunluk takımları ile banyo alanlarınızı olduğundan daha çekici bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Banyo seçiminde daha önce de altını çizdiğimiz gibi klozet takımı ve banyo perdesi seçiminizi bütünlüğü bozmayacak ve gözü yormayacak şekilde yapmanız gerekir. Bu nedenle tüm temel dekorasyon işlemlerinizi bitirdikten sonra seçim yapmanız daha isabetli karar vermeniz bakımından oldukça faydalı olacaktır.

Karo Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Banyo karolarınızı değiştirmek istiyorsanız geniş banyo için büyük küçük banyo için ise küçük seçimler yapmaya dikkat etmelisiniz. Karolar yenilendikten sonra banyonuzun tavanını büyük banyolarda çarpıcı bir renge küçük banyolarda ise beyaz renge boyayabilirsiniz. Dolaplar dağınıklığı toplamak adına oldukça faydalı oldukları için küçük bir dolap için dahi olsa banyonuzda bir yer bulmalısınız. Bu yer dilerseniz banyo kapınızın üzeri bile olabilir. Geniş banyolarda küvetler gerçekten oldukça şık durmaktadır. Bu durumda da ayaklı küvetler kullanarak seçkin bir görünüm sağlayabilir ve hoş banyo paspasları ve klozet takımı alternatifleri ile rahatlatıcı ve sakinleştirici bir banyonun yanı sıra görenleri kıskandıracak güzellikte banyolara da kavuşabilirsiniz. Banyo dekorasyonunuzda kullanacağınız kokular, taşlar, mutlar evinizde bir tema bütünlüğü ve ruh yaratmanıza yardımcı olacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.