Ana Sayfa Aşk Aşk Acısını Hafifletmenin Yolları Nelerdir?

Aşk Acısını Hafifletmenin Yolları Nelerdir?

200
0
Paylaş
Aşk Acısını Hafifletmenin Yolları Nelerdir? 2
Aşk Acısını Hafifletmenin Yolları

Aşk Acısını Hafifletmenin Yolları

Aşk Acısını Hafifletmenin Yolları Nelerdir? Aşk, hayata anlam katan, ayaklarımızı yerden kesilmiş hissettiren, kendimize ve dünyaya pembe gözlüklerle bakmamıza neden olan belki de dünyadaki en güzel duygu. Fakat aşk ne kadar güzel ve derin ise biten  bir aşk da o kadar üzücü.

Ömür boyu süreceğine inandığımız duygular bir anda elimizden kayıp gider. Tutunduğumuz her şey, hayallerimiz bir toz bulutu gibi kaybolur. Bu yüzdendir ki ayrılık sonrası çok zorlu bir süreçtir.

Kısaca Kadın olarak sizler için aşk acısını hafifletmek için ufak tavsiyelerde bulunacağız.

1)İlk evre kabullenmek. Ayrıldığınızı kabul edin. Evet, bu itiraf canınızı çok acıtacak. Kendinizi sorgulayacağınız bir dönemden geçeceksiniz. Büyük ihtimalle hatayı kendinizde arayacak ve “Acaba bu yüzden mi?” şeklinde acabalı sorularla boğuşacaksınız. Ama değişen bir şey olmayacak çünkü ayrıldınız. Kabullenmekten başka çare yok kendinizi üzmekten vazgeçin.

2)Acının hemen geçmesini beklemeyin. Neticede beraber geçirilmiş güzel vakitler ve alışkanlıklarınız var. Zaman alacak. Bu dönemde yapmanız gereken sabırlı olmak.

3)Evet, hala onu görmek istiyorsunuz. Özlüyorsunuz belkide ama aynı ortamda bulunmaktan kaçının bir süre.

4)Bir süre kendinizle baş başa kalın. Tatile çıkın.

5)İçinizdekileri kağıda dökün. Bazılarımız duygularını kağıda döktükçe rahatlar. Aklınızdan ne geçiyorsa, ne hissediyorsanız bir kağıda yazın. Emin olun yazmak yükünüzü birazda olsa hafifletecektir.

6)Arkadaşlarınızla vakit geçirin. Sohbet edin. Sohbet edin dediysek tabiki de bu konu dışındaki sohbetlerden bahsediyoruz. Eğlenceli şeylerden konuşun. Kafanızı dağıtın.

7)Yeni hobiler edinin. Farklı şeylerle ilgilenmek kafanınızı dağıtacaktır. En azından daha az düşünmeye başlarsınız. Kısaca bir süre kendinize onu düşünecek vakit bırakmayın.

8)Onu takip etmekten vazgeçin. Şu aralar çok moda olan tabirle “stalk yapmaktan vazgeçin.”

Aşk Acısını Hafifletmenin Yolları
Aşk Acısını Hafifletmenin Yolları

Kimi takip etmiş?

Kimin fotoğrafını beğenmiş?

Unutmayın siz ayrıldınız. İlk maddemizi hatırlayın daima. Kabullenmek zorundasınız. Evet, çok zor bir durum, hele ki tek taraflı verilmiş bir karar ise. Ama emin olun siz çok çok değerlisiniz. Kimse için kendinizi kesinlikle ve kesinlikle üzmeyin, hak etmeyen birisi için asla.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.