Ana Sayfa Diyet Aşırı İştah Sorunuyla Baş Etmenin Yolları

Aşırı İştah Sorunuyla Baş Etmenin Yolları

6
0
Paylaş
Aşırı İştah Sorunuyla Baş Etmenin Yolları

Günümüzde zayıflamak isteyen ya da fazla kilolarından şikayetçi olan herkes genellikle aşırı yemek yeme isteği ile ortaya çıkan aşırı iştah sorunu ile baş edebilmek oldukça zordur. Kişinin iştahının aşırı derecede fazla olmasının pek çok sebebi olabilir. Hatta aşırı iştah problemi kişiden kişiye farklılık gösterebilecek bir durumdur. Bu sebeple kişi ilk olarak yaşadığı iştah sorununun ne ile ilgili olduğunu bulmalıdır. Çünkü iştah sorunu ile baş edebilmenin ilk ve en önemli adımı ona sebep olan durumu bulup o şekilde tedavi edilebilirliğini bilmektir.

aşırı-yemek-yeme-1024x721
Aşırı Yemek Yeme

Aşırı İştah Sorunu Yaşayanların Sağlık Durumları

aşırı-iştah-sorunu
Aşırı İştah Sorunu

Psikolojik ya da fiziksel çoğu şey, başka hastalıkların belirtisi olarak karşınıza çıkabilmektedir. Bu sebeple fiziksel ya da ruhsal her türlü farklı gelişim ve değişimi özenle takip etmeli ve tekrarlayan bir durum ise hekime danışmalısınız. Aşırı iştah sorunuyla karşı karşıya olan bir kişinin bu durumun tanı ve tedavisini bulabilmesi içinde aynı şekilde hekime başvurması gerekmektedir. Yapılan test ve muayeneler sonucunda iştah sorununun tedavisi yapılabilecek duruma gelmiş olur. Eğer iştah problemi yaşayan kişi ilaç ve hekim tedavisi ile sorununa çözüm bulamıyorsa bu durumun başta psikolojik olmak üzere farklı sebepleri olabilir. Bu durumunda farkında olunmalı ve psikolojik destek alınarak iştah problemi aşılmaya çalışılmalıdır.

iştah-sorununun-tedavisi-1024x768
İştah Sorununun Tedavisi

Bitkisel Kürler İle İştah Sorununa Veda Edebilirsiniz

Aşırı iştah sorunuyla ilgili ilk olarak doktor tedavisine başvurulmalıdır. Daha sonra yine doktorunuzun bilgisi ve izni dahilinde bitkisel ürünler sayesinde aşırı iştah sorunuyla baş etmenin yolları bulunmaya çalışılır. Eğer iştahınız aşırı ise ve ani bir biçimde kilo alma ya da verme problemi yaşıyorsanız tiroid hastalığı ile karşı karşıya olabilirsiniz. Eğer tiroid kaynaklı aşırı iştah sorunu yaşıyorsanız her öğünden önce bir tutam dereotu tüketebilirsiniz.

Dereotu hem tiroid probleminizi ortadan kaldırmaya yardımcı olacak hem de aşırı olan iştahınızı kesecektir. Ayrıca eğer aşırı iştah problemi yaşadığınızda ilk tercihiniz tatlı tüketmek oluyor ise bir bardak sıcak süte bir çay kaşığı toz tarçın ekleyerek içebilirsiniz. Bu içecek sayesinde hem şeker seviyeniz dengelenecek hem de iştahınız kapanacaktır. Bu kürleri uygularken ilaç tedavisi görüyorsanız mutlaka doktorunuza danışınız.

Su İçerek İştahınızı Kapatabilirsiniz

Su-İçerek-Zayıflama
Su İçerek Zayıflama

Su tüketimi, pek çok konuda oldukça önemli ve faydalıdır. İştahınızın açık olduğu dönemlerde yemeklerden önce bir bardak su içerek iştahınızı dengeleyebilirsiniz. Su içmeyi alışkanlık haline getirmek başta iştah olmak üzere pek çok problemi çözecektir.

Akupunktur İle İştahınızı Kapatabilirsiniz

Akupunktur-İle-Zayıflama
Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur, Asya tıbbında oldukça yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Özellikle Çin ve Hindistan gibi ülkelerde binlerce yıldır kullanılan bir tedavi yöntemidir. Vücuttaki belli noktaları kulak bölgesinde yer alan uyarıcıların üzerine küçük iğneler yapılarak o bölgedeki sorunu tedavi ettikleri bilinir. Başta kilo problemi olmak üzere psikolojik sorunlarda akupunktur ile tedavi edilebilmektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.