Ana Sayfa Dekorasyon Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı

139
0
Paylaş
Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Antre dekorasyonu nasıl olmalı, nasıl daha ferah hale getirilebilir? Ev ve işyerlerinde dar, uzun, basık veya kısa koridorları dizayn ederken çeşitli dekor taktiklerini uygulayarak, olandan daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca evin bölümlerine erişim sağlarken geçtiğiniz yolun güzel ve özenli olması önemlidir.

Antre Dekorasyonunda Konseptler

Ev dekorasyonu yaparken tüm evin ve bölümlerin aynı konseptte dizayn edilmesi veya uyumlu stiller uygulanması gereklidir. Antre dekorasyonu nasıl olmalı konusunda, diğer odalarla uyum veya sadece giriş ve antre bölümlerinde uyum yapabilirsiniz.

Modern, klasik, vintage, endüstriyel tarz, retro, bohem, shabby chic gibi farklı dekorasyon stillerini uygulayabilir, tarzınızı en başarılı şekilde yansıtabilirsiniz. Koridorun yapı özellikleri esasen nasıl dekore etmeniz konusunda ayrıntı verir.

Dar ve uzun koridorları dizayn ederken; aydınlatmanın berrak ve parlak olması önem taşır. Zemin kaplama ve duvar boyaları genişlik ve ferahlık sağlayacak tonlarda, malzemelerde seçilmelidir.

Kısa ve geniş antre dekorasyonlarında, iki yöntem uygulanır. Ya geniş alan avantajından yararlanarak çeşitli aksesuarlarla kullanılabilir bölüm yapabilirsiniz. Ya da daha dar ve uzun görünmesini sağlayarak, aksesuar örüntülenmesi sağlayabilirsiniz.

Koridor Dekorasyonunda Aksesuar Seçimi

Antre dekorasyonu nasıl olmalıdır, nasıl aksesuarlar yerleştirilmelidir konularında, alanın metrekare ölçüsü ve yapı özellikleri önem taşır. Örneği bazı evlerde giriş bölümünün devamı olarak yapılan koridorlarda; telefonluk, berjerler uygulanabilir. Büyük saksılar ve rengarenk yapay çiçeklerle, evin ekstra kullanım alanı olarak değerlendirilebilir.

Giriş bölümünden bağımsız olarak tasarlanan evlerde, koridoru ayrı bir bölüm olarak dekore etmeniz gereklidir. Aydınlatma araçları, antrelerin daha şık görünmesini sağlar. Duvarlara asılan tablo ve duvar süsleri, alanın daha şık olmasını ve diğer bölümlere geçişlerde kesintisi olmadan, dekorasyon bütünlüğü sağlar.

Antre Dekorasyonunda Renk Seçimleri

Aydınlık olması son derece önemli olan koridorlarda doğrudan gün ışığı alınmıyor ise açık renk boyalar kullanılmalıdır. Şayet sanat eseri niteliğinde tablolarınız var ise duvar aplikleri ve tablo ışıkları kullanabilirsiniz.

Zemin kaplamalarında geniş alanlar için koyu renkler, küçük ve dar alanlar için açık renkler tercih edilmelidir. Halı, koridor dekorasyonu için tamamlayıcı öğe niteliğindedir. Aksesuarlar ve dizayn ile uyumlu, açık renkler ve hafif desenli modeller seçilmelidir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.