Ana Sayfa Anne/Çocuk 0-3 Yaş Çocuklarda İngilizce Öğretimi

0-3 Yaş Çocuklarda İngilizce Öğretimi

3
0
Paylaş
0-3 yaş çocuklarda İngilizce öğretimi
0-3 yaş çocuklarda İngilizce öğretimi

Günümüzde çocuklar için ikinci bir dil öğrenimine başlamak için geç yaşlara kadar beklemek gerekmiyor. Artık ana okullarında ya da kreşlerde yabancı dil dersleri özellikle de İngilizce dil dersleri en az oyunlar kadar popüler olmuş durumda. 0-3 yaş çocuklarda İngilizce öğretimi için izlenmesi gereken bazı yollar bulunmaktadır.

0-3-yaş-çocuklarda-İngilizce
0-3 yaş çocuklarda İngilizce Eğitimi

Ne Zaman Başlamalı?

Çocuklar için yabancı dil eğitimi mutlaka 3 yaşından önce başlamalıdır. Bir dilin etkin biçimde kullanılması genellikle 4 yaş itibari ile mümkün olmaktadır. Ancak 3 yaş ve öncesi bir yabancı dil ile içli dışlı olan çocuklar ya da bir yabancı dile maruz kalan çocuklar için, söz konusu yabancı dile alışmak ve onu konuşmak ileri dönemlerde çok daha kolay oluyor.

kreşlerde-yabancı-dil-dersleri
Kreşlerde Yabancı Dil Dersleri

Ninniler İle Başlayın

Özellikle 0-3 yaş arasındaki bebekler için anadilleri dışında bir dil öğrenmek, eğer o dile maruz kalınırsa “aynı anda öğrenme” yöntemi ile çok daha kolay ve verimli olacaktır. Bu yüzden doğum anından itibaren başlayacak olan yabancı dil eğitimi, bebeği o dile maruz bırakarak en azından onunla konuşularak ya da İngilizce müzik dinletilerek temellendirilebilir. Bebeklere söylenecek olan ya da dinletilecek olan ninni bile İngilizce olursa bebeklerin bu dili hafızalarına almaları çok daha kolay olacaktır.

Ninni-ile-İngilizce
Ninni ile İngilizce

Bu Süreçte Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

  1. Çocukların yaşlarına ya da zeka gelişimlerine uygun olarak ilk başlarda ninni ya da şarkı dinletilerek başlayacak olan İngilizce dil eğitimi sağlam bir temel oluşturacaktır.
  2. Kelimeleri söyleyebilen bir çocuğa her gün yeni bir yabancı kelime öğretmek çocuğun İngilizce öğrenmesinde büyük bir olanak sağlayacaktır.
  3. Çocuğunuz için bir eğitim seti edinmenizde en azından metotları öğrenmeniz için yarar vardır. Özellikle kelime öğretimi açısından eğitici setler edinmeniz yararınıza olacaktır.
  4. Çocuğunuza İngilizce şarkılar öğretin bu sayede dile daha iyi hakim olmalarını sağlarsınız.
  5. Basit şeylerden başlayın, alfabe, sayılar, hayvanlar, renkler ve eşyaları öğreterek başlarsanız sizin için ve çocuğunuz için çok daha kolay ve yararlı olacaktır.

Sabırlı ve Metotlu Hareket Edin

Çocuğunuza İngilizce de dahil olmak üzere herhangi bir yabancı dil öğretmeye karar verdiyseniz sabırlı olmanızda ve çocuğunuzun seviyesine uygun şekilde materyaller ve teknikler kullanmanızda yarar vardır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.